ליברמן נגד כחלון: ״הופתעתי שמשרד האוצר מתנגד לאפשר לחיילים משוחררים למשוך את הפיקדון לכל מטרה״ - 0404
+
ליברמן נגד כחלון: ״הופתעתי שמשרד האוצר מתנגד לאפשר לחיילים משוחררים למשוך את הפיקדון לכל מטרה״ דובר צה״ל

ליברמן נגד כחלון: ״הופתעתי שמשרד האוצר מתנגד לאפשר לחיילים משוחררים למשוך את הפיקדון לכל מטרה״

ועדת השרים לחקיקה, תדון מחר (א') בתזכיר החוק של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לביטול המגבלה על מימוש הפיקדון הכספי לחיילים משוחררים, ולאפשר לכל חייל למשוך את הכסף לכל מטרה שהיא וללא כל מגבלה. זאת בניגוד לנהוג כיום בחוק, שלפיו יכול חייל משוחרר למשוך את כספי הפיקדון בחמש השנים הראשונות שלאחר שחרורו, לחמש מטרות בלבד: לימודים, הקמת עסק, רכישת דירה, נישואין ולימודי נהיגה.

אלא, שבמכתב התנגדות לתיקון החוק, ששלח משרד האוצר בסוף השבוע, הודיע המשרד כי הוא "מתנגד בתוקף להצעת החוק". זאת בנימוק ש"אמנם אין בהצעת החוק עלות חדשה, אך שינוי תזרימי של 4 מיליארד ש״ח הינו שינוי משמעותי ביותר בתקציב המדינה ויש למצוא לו מקור תקציבי לשנים הקרובות". מכתב האוצר מצורף להודעה זו.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "הופתעתי. לא מדובר בתוספת תקציב אלא בכסף שכל כולו שייך לחיילים, על-פי חוק. עם זה אי אפשר לשחק. בעודפים הקיימים לא אמורה להיות בעיית תזרים. אני מקווה ששר האוצר ינחה את פקידי משרדו לתמוך מחר בהצעת החוק בועדת השרים לחקיקה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com