למה צריכה הרכבת לשמור על השבת אם המפלגות הדתיות אינן שומרות עליה? - 0404
למה צריכה הרכבת לשמור על השבת אם המפלגות הדתיות אינן שומרות עליה? שלמה מור, 0404

למה צריכה הרכבת לשמור על השבת אם המפלגות הדתיות אינן שומרות עליה?

מפלגת ״יהדות התורה״ היתה צריכה לצאת כולה מהקואליציה. כל קומבינה פוליטית אחרת היא לא יותר מאשר צחוק בפרצופו של הבוחר. צחוק על היושב במרומים.

״יהדות התורה״ נשלחה ע״י בוחריה לכנסת כדי לשמור על ערכי הדת והאינטרסים של הציבור החרדי ובראש ובראשונה על השבת, אלא ש״יהדות התורה״ מעדיפה להשאר בכסאות הבכירים ולהמשיך ולקבל כספים לישיבות, למוסדות החינוך, לפרויקטים חשובים של רווחה ועוד ועוד. השבת, מבחינתה, יכולה לחכות.

הודעת שר הבריאות יעקב ליצמן (שגם היא נכפתה ע״י רבו) כי החליט להתפטר מתפקידו באופן מיידי, היא לא יותר מגימיק זול, שעושה רושם אולי על הציבור החילוני, אבל ממש אינו מרשים את הציבור החרדי. בשורה התחתונה – ליצמן וחבריו לא שמרו על השבת.

צמצום עבודות רכבת ישראל במהלך השבת משול לאדם שיספר כי הוא שומר על השבת – לא רואה טלוויזיה, לא נוסע ברכב, אבל מדליק את האור. בצמצום.

אם באמת היתה רוצה מפלגת ״יהדות התורה״ לשמור על השבת – על פי ההלכה ועל פי רצון בוחריה, היא היתה עושה זאת בקלות ומודיעה כי כולם הולכים הביתה. כל חברי המפלגה.

אבל לא רק ״יהדות התורה״. עוד מפלגה מזגזגת שמעדיפה כנראה רק כסף, היא מפלגת ש״ס, על כל רבניה וחבריה.

מפלגה נוספת שצריכה לקום על רגליה ולפעול על פי רצון בוחריה היא ״הבית היהודי״.

אם היו חוברות המפלגות הדתיות יחד ומבהירות – או שבת או הביתה ומסכנות את המשך קיומה של הממשלה – השבת היתה נשמרת. מיידית!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]