המפקחת על הבנקים תגיע לישיבה לבחינת גובה עמלות משיכת מזומן בכספומטים - 0404
+
המפקחת על הבנקים תגיע לישיבה לבחינת גובה עמלות משיכת מזומן בכספומטים דוברות המשטרה

המפקחת על הבנקים תגיע לישיבה לבחינת גובה עמלות משיכת מזומן בכספומטים

המפקחת על הבנקים תגיע לישיבה שיזם היו"ר כבל לבחינת גובה עלמות משיכת מזומן בכספומטים ועמלות נוספות שגובים הבנקים ממשקי הבית.

הוועדה תקיים ישיבה משותפת עם ועדת העבודה והרווחה שתעסוק בסגירת מפעל נגב קרמיקה ופיטורי עובדיו, תדון בהחלטת משרד הביטחון לחייב את המילואימניקים שרוצים ליהנות מהטבות מועדון "בהצדעה" להנפיק כרטיס אשראי של לאומי קארד, ותעסוק בנושאים נוספים, ועדת המשנה לתח"צ תבחן את התקדמות פרויקט חשמול הרכבת והנחת המסילה הרביעית באיילון, והוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים תדון בהצעות החוק לצמצום מספר תאגידי המים.

ישיבות הוועדה הקרובות:

יום שני, ט' בכסלו תשע"ח, 27 בנובמבר 2017

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה ראשונה את ההצעה לתקן את חוק התקשורת, של ח"כ שולי מועלם רפאלי וחברות וחברי כנסת רבים נוספים, שנועדה להגביר מודעות לסינון אתרים פוגעניים. ח"כ מועלם רפאלי מבקשת לחייב את ספריות האינטרנט להודיע ללקוחות על האפשרויות לחסימת אתרים ותוכן פוגעני בשורה של אמצעים, בהם בין היתר משלוח מסרון והודעת דוא"ל ללקוחות. הוועדה תדון גם בהצעה דומה של ח"כ מיקי זוהר, שמבקשת לאפשר לספקיות האינטרנט לספק תוכנת סינון אתרים כברירת מחדל וללא תשלום. עוד מציע ח"כ זוהר לתמרץ את הספקיות ולשלם להן, מקופת המדינה, 30 אגורות על כל מנוי שיעשה שימוש בתוכנת סינון.

בשעה 11:00 – הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ דוד ביטן, תמשיך להכין לקריאה ראשונה את שתי ההצעות לתקן את חוק תאגידי המים והביוב, על מנת לצמצם את מספרם. הצעות החוק של ח"כ איציק שמולי, עליה חתומים גם ח"כ יואב קיש, ח"כ ענת ברקו, ח"כ אמיר אוחנה וח"כ אברהם נגוסה, ושל ח"כ אורן חזן מבקשת לצמצם את מספר תאגידי המים ל-11 תאגידים אזוריים.

יום שלישי, י' בכסלו תשע"ח, 28 בנובמבר 2017

בשעה 08:30 – ועדת המשנה לתחבורה ציבורית, בראשות ח"כ דב חנין, תתכנס לדיון בחסמים לפיתוח הרכבת – לבחינת התקדמות פרויקט חשמול הרכבת והנחת המסילה הרביעית באיילון.

בשעה 10:00 – הוועדה תמשיך לדון בבקשת משרד התחבורה לתקן את תקנות התעבורה, העוסקות בהסדרת תפקיד קצין הבטיחות. התקנות נועדו להסדיר את החובה שתחול על בעל מפעל או מנהל צי רכב להעסיק קצין בטיחות, בהתאם לסוגי כלי הרכב ומספרם, וכן תנאי הסמכת קצין הבטיחות ותפקידיהם וחובותיהם של קצין הבטיחות ובעל המפעל.

בשעה 12:00 – ביוזמת היו"ר, ח"כ איתן כבל, תתכנס הוועדה לישיבה מיוחדת שתעסוק בגובה עמלות משיכת מזומן בכספומטים, וכן במסלולי העמלות עבור השירותים הבנקאיים ועמלות נוספות שגובים הבנקים.בישיבה תשתתף המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, והיא תתקיים באולם נגב ותשודר בערוץ הכנסת.

בשעה 14:00 – הוועדה תדון בהחלטת משרד הביטחון לחייב חיילים מילואים להחזיק כרטיס אשראי של חברת לאומי קארד לשם מימוש הטבות מועדון "בהצדעה". הדיון יתקיים ביוזמת היו"ר כבל, שלאחרונה מתח ביקורת על ההחלטה לחייב את המילואימניקים שרוצים להמשיך לקבל הטבות במסגרת המועדון להנפיק כרטיס אשראי.

יום רביעי, י"א בכסלו תשע"ח, 29 בנובמבר 2017

בשעה 09:30 – הוועדה תתכנס לישיבה משותפת יחד עם ועדת העבודה, הרווחה והבריאות שתעסוק בסגירת מפעל נגב קרמיקה בירוחם, והפיטורים הצפויים של כ-140 עובדיו. לקראת הדיון אמרו יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ אלי אלאלוף, ויו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל: "נדרוש תשובות מכלל הגורמים המעורבים בתהליך, בהם הבנקים, בעלי השליטה החדשים והנהלת המפעל, על הקלות הבלתי נסבלת של מחיקת חובות עתק ופיטורי 140 עובדים בפריפריה".