הבוקר נחנך כביש 31 באזור ערד. נתניהו: "מחברים גם את הנגב המזרחי לכל הארץ, זה שינוי עצום" - 0404
+
הבוקר נחנך כביש 31 באזור ערד. נתניהו: "מחברים גם את הנגב המזרחי לכל הארץ, זה שינוי עצום" עמוס בן גרשום, לע"מ

הבוקר נחנך כביש 31 באזור ערד. נתניהו: "מחברים גם את הנגב המזרחי לכל הארץ, זה שינוי עצום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חנכו הבוקר את כביש 31 באזור ערד.

נתניהו: "זה נופי בראשית, זה קסום, זה נפלא, אבל זה צריך להיות אחרת, זה צריך להתפתח. אנחנו מחכים כבר למעלה מחמישים שנה למימוש הפוטנציאל – גם בשביל ערד וגם בשביל התושבים הבדואים, כי מבחינתי אין הבדל, היינו הך, אותו הדבר.

אנחנו פורשים כאן עורקי חיים, עורקי חיים בכביש דמים, אנחנו משנים את זה. אנחנו מחברים גם את הנגב המזרחי לכל הארץ, זה שינוי עצום. אנחנו החלטנו, עם הקמת הממשלה הקודמת לקודמת, על הקצאה של כמעט שלושים מיליארד שקל, לחבר את הארץ לאורכה ולרוחבה עם כבישים מהירים, עם מנהרות, עם מחלפים, היום למדתי מושג חדש 'מחלפונים', מסילות ברזל – הכל. זו מהפכה אמיתית, זה רקמה אחת וזה מבטל את מושג הפריפריה. זה לא רק מקצר זמן, זה לא רק מגדיל בטיחות, זה מבטל את מושג הפריפריה או לפחות מצמצם אותו ונותן לכל אזרחי ישראל, כל אזרח, לכל ילד וילדה, את האפשרות להיות חלק מסיפור ההצלחה הכביר הזה שנקרא מדינת ישראל.

ההשקעה פה היא גדולה, רק על הכביש הזה מיליארד שקל, אבל אני בטוח שהיא תניב פירות והפירות האלה הם למען כל אזרחינו. אני מבקש מכם לעשות שני דברים. אל"ף, תשתמשו בכביש, אני חושב שהבקשה הזאת היא לא קשה. אבל יש לי בקשה שנייה, תנהגו בזהירות, תכבדו את חוקי התנועה.

שלשום היינו בכפר כנא ובג'סר א-זרקא, המשך המהפכה למען כל האזרחים. התושבים הערביים ביישובים הערביים מבקשים, מתחננים לחוק וסדר, הם רוצים שהילדים שלהם יחיו בבטחה. פתחנו שם את תחנות המשטרה וזה היה רגע מאוד מרגש. ראיתי שם את הילדים הקטנים, כמו שראיתי כאן את הילדה היפיפייה הבדואית הקטנה ואני רוצה שהם יחיו ויגדלו בבטחה. כבדו את חוקי התנועה, זה חשוב. פרשנו כאן עורק חיים, הוא יצמצם את התאונות למען כל אזרחי ישראל.

דבר אחרון, דיברתי על ערד. ערד עדיין לא מימשה את הפוטנציאל שלה, היא 25 אלף, היא תהיה 50 אלף. אבל לתחבורה אני רוצה להוסיף עוגני תעסוקה, כדי שהתעסוקה תתפתח ותתפתח בסופו של דבר מאליה. זה מה שנותן את הכוח.

החזון הכפול הזה של מהפכת התחבורה והחזון של הפרחת הנגב, וזה מה שאנחנו עושים פה היום, החזון הזה יגיע גם לכאן. הוא כבר בדרך הנה, היום, עם פריצת הדרך הזאת. הדרך, תרתי משמע, משום שאמרנו את אותם דברים על באר שבע. אני זוכר שמישהו אמר 'אז אומרים', אתם רואים מה קורה בבאר שבע – מהפכה. זו בירת סייבר, זו עיר שהיא עכשיו רבע מיליון, בדרך לחצי מיליון, אתם רואים מה קורה במגדלים בדימונה, אתם רואים מה קורה בירוחם, אני רוצה שזה יקרה פה, אני רוצה שיהיה אותו הדבר בערד וגם בתל שוקת וגם בחורה. ערד לא תישאר בשולי הדרך ולא תהיה פה שוקת שבורה – כולם ייהנו מהמהפכה הזאת.

זהו יום חג. תודה רבה לכם! שאו ברכה והעיקר – סעו בזהירות".

עמוס בן גרשום, לע"מ

נתיבי ישראל