בעקבות הפרסום ב-0404: בוטל ניתוק החשמל מ-17 בתים. הסיבה לניתוק ההזוי: כבל חשמל מעל קרקע ערבית - 0404
+
בעקבות הפרסום ב-0404: בוטל ניתוק החשמל מ-17 בתים. הסיבה לניתוק ההזוי: כבל חשמל מעל קרקע ערבית 0404

בעקבות הפרסום ב-0404: בוטל ניתוק החשמל מ-17 בתים. הסיבה לניתוק ההזוי: כבל חשמל מעל קרקע ערבית

כבל חשמל מעל קרקע ערבית. לא עמודים על הקרקע, לא בג"ץ או צו מניעה. פשוט כלום. רק כבל חשמל שנמצא בגובה רב ועובר מעל קרקע ערבית – זה הספיק למשרד הביטחון לחתום על צו ולשלוח את המנהל האזרחי לנתק את החשמל ל-17 משפחות יהודיות עם ילדים קטנים ביישוב 'חוות ישוב הדעת' בבנימין.

בתי התושבים בנויים על אדמות מדינה. שום עבירה על החוק, מלבד אותו כבל שהפריע למאן דהוא במשרד הביטחון. בין המשפחות שהיו אמורות להיות מנותקות – משפחה שגורשה מעמונה ובאמצעות המדינה הועברה לחוות ישוב הדעת.

הפרסום בחדשות 0404 גרם לסערה ובתוך זמן קצר, לאחר שכבר החלו עבודות הניתוק, הורה סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, לעצור את הפעולה ולהותיר את החשמל, תוך שהוא נותן ליישוב 30 יום לארגן חלופה לכבל שעובר מעל קרקע ערבית.

סגן השר, שחתם בעצמו על אישור לנתק את החשמל, טען כי הוטעה על גורמי מקצוע במועצה וסבר כי מדובר בניתוק חשמל לבית אחד, אלא שלאחר הפרסום ופניית התושבים התברר לו כי מדובר ב-17 בתים. (בתמונות: אנשי המנהל הבוקר בעבודות לניתוק החשמל).

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com