ניצחון על הטרור: לא יותרו השתתפות של נציגי ארגוני טרור או מחבלים לשעבר בפרלמנט האירופי - 0404
+
ניצחון על הטרור: לא יותרו השתתפות של נציגי ארגוני טרור או מחבלים לשעבר בפרלמנט האירופי 0404

ניצחון על הטרור: לא יותרו השתתפות של נציגי ארגוני טרור או מחבלים לשעבר בפרלמנט האירופי

כחודשיים לאחר השתתפותה של המחבלת לילה חאלד כאורחת של כבוד בפרלמנט האירופי הודיע היום נשיא הפרלמנט כי לא יותרו השתתפות של נציגי ארגוני טרור או מחבלים לשעבר בפרלמנט.

ההודעה הגיעה לאחר מהלך שהוביל חבר הפרלמנט האירופי אנדרס ויסטיסן בליווי המשפטי של עו״ד יפעה סגל מנהלת הפורום המשפטי הבינלאומי אשר העבירו לנשיא מכתב עליו חתמו 60 חברי פרלמנט ובו צוטטו חוקים וכללים של האיחוד האירופי המוכיחים כי הביקור עמד בסתירה להם.

בתשובתו לחבר הפרלמנט ויסטיסן ולפורום המשפטי אישר הנשיא את החוקים והאמנות שצויינו במכתב ואישר כי לא יותרו עוד השתתפות של נציגי טרור או מחבלים לשעבר בפרלמנט על בסיס רשימת ארגוני הטרור של האיחוד.

עו״ד יפעה סגל מנהלת הפורום המשפטי הבינלאומי (ILF) שנתנה את הייעוץ המשפטי למהלך מסרה: ״העובדה שהחזית העממית נמצאת כבר שנים ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד, לא עצרה סיעות בפרלמנט האירופי מלארח נציגים של הארגון בפרלמנט, תוך הענקת במה מכובדת להפצת מסרי השנאה, האלימות והאנטישמיות שלהם.

במהלך שהיה לנו הכבוד להיות שותפים לו ביקשנו להדגים כיצד הפרקטיקה הזו מפרה באופן בוטה אמנות וכללים של האיחוד האירופי עצמו. ההחלטה החשובה הזו, אומנם מגדירה מה שנשמע לאוזן ישראלית כמו מובן מאליו, אבל התאפשר עד היום ללא כל הגבל במוסדות האיחוד״.