הונחה אבן הפינה לשכונה חדשה בבית שאן - שכונת האקליפטוס - 0404
+
הונחה אבן הפינה לשכונה חדשה בבית שאן – שכונת האקליפטוס דוברות עיריית בית שאן

הונחה אבן הפינה לשכונה חדשה בבית שאן – שכונת האקליפטוס

במעמד שר האוצר משה כחלון, ראש העיר רפאל בן שטרית ובהשתתפות חברי כנסת ראשי רשויות, נציגי משרד השיכון, חברי ועדת תכנון ובניה, שותפים לעשייה, מקבלי החלטות במשרדי ממשלה ותושבי העיר הונחה השבוע אבן הפינה להקמת שכונת האקליפטוס בבית שאן.

בשכונה החדשה עתידות להיבנות כ- 300 יחידות דיור בתמהיל מגוון שכולל הקמת מבני מגורים חד משפחתיים לבנייה עצמית, מבנים טוריים, צמודי קרקע לבנייה מרוכזת, קוטג'ים ובנייה סמי רוויה בשילוב עם מסחר. השבוע החלו טרקטורים להכשיר את הקרקע לקראת הבנייה הצפויה בקרוב. במהלך הטקס הפתיע ראש העיר את הקבלן הזוכה בפרויקט מחיר למשתכן בבית שאן, הקבלן י.ס.ד. יזמות דודו אוחיון, והעניק לו את היתרי הבנייה החתומים על ידי הוועדה המקומית.

"זהו יום חג לעיר בית שאן", ציין ראש העירייה רפאל בן שטרית שבירך על האפשרות לממש את חזון הרחבת העיר ומתן פתרונות דיור נוספים לצעירים ולמשפרי דיור, "כאן בחורשת האקליפטוס הזאת מול פארק האקליפטוס תוקם שכונת מגורים מפוארת למשפחות צעירות, זוגות צעירים, תושבי בית שאן ותושבי מדינת ישראל. שכונת האקליפטוס בין שכונת נוף הגלבוע לשכונת רבין תהא שכונת הדגל של העיר בית-שאן. אנחנו נחושים להעניק לדור העתיד של בית-שאן – אופק תעסוקתי, דיור בר השגה, חינוך ותרבות מתקדמים ושירותים מוניציפאליים ברמה גבוהה. העיר בית-שאן נמצאת בתנופת בניה, פיתוח, צמיחה – כפי שלא נראתה כאן מעולם", אמר ראש העיר.

בשכונה שתיבנה יהיו גם כ – 140 יחידות דיור במסגרת פרויקט 'מחיר למשתכן',  אשר אותו יזם הגה ומוביל בנחישות רבה שר האוצר. "אני בטוח שהשכונה החדשה תעניק רווחה חברתית ושיפור איכות חיים לנו, לילדינו ולדורות הבאים", הוסיף בן שטרית.

שר האוצר משה כחלון אמר בטקס הנחת אבן הפינה, כי השכונה החדשה היא פרויקט שמסמל דרך וכיוון. "בית שאן היא עיר שרוצה שהצעירים שלה יבחרו לבנות בה את ביתם. מכהן כאן ראש עיר שמסתכל קדימה ולמרות שמדובר בפרויקט מורכב הוא מקדם אותו בכל הכוח והעוצמה. ראשי ערים שיוזמים ומובילים פרויקט בסדר גודל כזה, ורפי הוא ודאי דוגמה להם, הם ראשי ערים אמיצים עם הרבה ראייה וחזון".

כחלון ציין עוד כי הוא שמח עבור העיר בית שאן כיוון שהקבלן שזכה בפרויקט הוא קבלן איכותי שכבר הוכיח את עצמו בערים אחרות. לדבריו, הקבלן (הקבלן י.ס.ד. יזמות) הוא בעל מידות טובות ואיכויות גבוהות והוא מבצע בנייה מעולה במחירים חסרי תקדים ומי שייהנה ממנו זה הצעירים של בית שאן.

כחלון הצהיר במעמד הטקס לשכונה החדשה כי בנוסף לכך הוא יטפח את הישן לצד החדש. לדבריו, בעיר בית שאן נבנו דירות לפני עשרות שנים וצריך ולשדרג גם אותן. "הגיע הזמן לטפל גם בהן, כולל במסגרת תכנית פינוי בינוי. אני וצוות המשרד נעשה הכול כדי לעזור  כי מן הראוי לשקם ולטפח את מי שבנה את העיר הזאת", ציין כחלון.