גם אני שובר שתיקה - גם אני נתתי ברכייה לערבי שהתפרע ולא רק אחת! - 0404
גם אני שובר שתיקה – גם אני נתתי ברכייה לערבי שהתפרע ולא רק אחת!

גם אני שובר שתיקה – גם אני נתתי ברכייה לערבי שהתפרע ולא רק אחת!

האם דין יששכרוף הכה או לא הכה ערבי במהלך שירותי הצבאי? זו אינה השאלה שצריך לבחון. הפרקליטות קבעה שהוא שקרן. מול טענתו שנתן ברכיות לערבי – קיימות טענות המ״פ, הערבי שלכאורה היה באירוע וכן חבריו למחלקה. ״שוברים שתיקה״ הציגו עדות של חייל בודד, שטוען כי יששכרוף כן הכה. גם את העדות הזאת ואירוע אחר שהציג ארגון השמאל ההזוי, הפרקליטות דחתה על הסף, כמו גם לוחמים במחלקה.

עצם העיסוק בנושא – זו הבעיה כולה. על כל חייל צה״ל חלה חובה להפעיל כוח כנגד ערבים המנסים לפגוע בו. לחייל צה״ל החובה להגיב בכוח כאשר ערבי מסרב למעצר, מושך את הנשק ומתנגד בכוח. בדיוק כמו לשוטר.

ברכיות, הן כוח קטן יחסית לעומת הבלוק שקודם לכן זרקו עליך מהגג. סטירה או מכה אחרת הם כלום לעומת אבנים ענקיות שפגעו בגופך.

כן, גם אני הכיתי ערבים בעת שירותי הצבאי ברצועת עזה בשנת 1988, במסגרת שירותי בגדוד צבר של חטיבת גבעתי. כן, אני גאה בכך. גאה בשירות שלי, גאה בכך שהבאתי למעצר אויביים.

שכבנו במארב בתוך שטח מיוער ברצועת עזה. בשב״כ נתנו לנו מידע מוקדם והבהירו כי למקום הזה מגיעים רעולי פנים מסוכנים. רגע לפני שהתקפלנו מהמקום, זיהינו אדם חשוד. 04:30 לערך, השמש עוד לא חשבה לצאת וחשוד חולף לידינו. זינקנו ועצרנו אותו בקלילות. בבדיקה על גופו התגלתה המסכה שהחביא בתוך בגדיו. רעול הפנים הזה התברר לנו לאחר מכן כ״בינגו״מבוקש שהיה דרוש לשב״כ.

המשכנו לפעול באותו אזור כדי להביא למעצר מבוקשים. באחד מהאירועים החלו ערבים לתקוף אותנו בתוך המיוערת (שטח מיוער). אחד מהם, שהיה צורך במעצרו, משך בשעונו של אייל, הקצין המצטיין, קרע אותו מידו והחל במנוסה. אני, בלי לחשוב פעמיים, פתחתי במרדף על פני כ-600-700 מטר אחר החשודאחריי, יצא אייל בריצה. כל היתר נותרו מאחור ומהמיוערת הגעתי לתוך רחוב ובתים. לפתע, יצאו לעברי כמה ערביםגברים ונשים, וניסו למנוע ממני את מעצרו של החשוד. אשה גדולה אחזה בידי, תוך שהיא מנסה למשוך את רצועת הנשק ואחר התקרב ונעמד מאחורי, תוך שהוא דוחף ותוקף אותי. בתך שנייה שחררתי כדור לאוויר וברכייה לגופו של התוקף וברגע אחד כולם ברחו מהמקום. כן, הגנתי על עצמי באירוע ויתירה מכך – על כבודו של צה״ל. במקרה הזה, החשוד הצליח לברוח, תוך שהוא צועק מרחוק לעברנו ״תוח מי, תוח מי״ (״תירה בי״ בעברית).

אני יכול לכתוב עוד עדוית רבות מאודכאלה שבארגון השמאל הקיצוני ״שוברים שתיקה״ יהפכו אותן ל״הנה אמרנו להם״, אלא שהמציאות אחרת לגמרי. פעלנו במדויק על פי הנהלים ועל פי החוק ובעצם, ביד רכה מאוד. על בלוקצריך להגיב בירי לשם פגיעה ולא ברפיסות. על אבנים צריכים להגיב בירי. על תקיפה המסכנת חיי חייליםצריך להגיב בירי.

חיילים, ברוב המקרים, לא מרביצים סתם. הם פועלים בדיוק כפי שדורשים מהם.

עד היום אני זוכר את הצלצולים באוזניים וכאבי הראש הרבים לאחר שמחבל ערבי ניסה לרצוח אותי וזרק בלוק שלם על ראשי במהלך סיור במחנה שאטי ברצועת עזה. אם לא אותה קסדה שחבשתי לראשילא הייתי כותב היום את השורות האלה. אם אתם חושבים שאני וחבריי ישבנו בשקטאתם טועים!

ואתם שם, הזויי ״שוברים שתיקה״ – אתם מוזמנים לבדוק את עברי הצבאי. שמי: בועז גולן, מ.א. 4629024. גדוד צבר בחטיבת גבעתי, מחזור נוב׳ 1987. תהנו: יש הרבה חומר מעניין!

בתמונה: אני (בצד שמאל) כסמל מחלקה של לוחמי צבר מחזור נוב׳ 88.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]