בית הספר ממ"ד יהל"ם במעלות: זוכה פרס החינוך המחוזי - 0404
+
בית הספר ממ"ד יהל"ם במעלות: זוכה פרס החינוך המחוזי בי"ס יהל"ם

בית הספר ממ"ד יהל"ם במעלות: זוכה פרס החינוך המחוזי

בסוף השבוע התבשר בית ספר ממ"ד יהל"ם על זכייתו בפרס החינוך המחוזי לשנת תשע"ז. פרס החינוך הינו פרס יוקרתי שאליו שואפים בתי ספר רבים להגיע. רבים מהם, בהמלצת הפיקוח, הגישו את מועמדותם ושלחו תיק המתעד את העשייה החינוכית של בית ספרם. לאחר מכן, ועדה מיוחדת מטעם משרד החינוך בדקה את החומרים שנשלחו. בית ספר יהל"ם הגיע לשלב הגמר בו התקיים ביקור הועדה בבית הספר.

חברי הועדה קיבלו הצצה לנעשה בתוך כותלי בית הספר ומחוצה לו. הם ראו וחוו את מגוון הפעילויות והעשייה לקידום תהליכי למידה ומענים לצרכים השונים של תלמידי בית הספר, העמקת ההוראה הדיפרנציאלית, תכנון ויישום נושאים מערכתיים ועוד.

במהלך הביקור, צוות המורים והתלמידים הציגו בפניי חברי הועדה את התהליכים להשגת המטרות והיעדים הנגזרים מהחזון הבית ספרי, כפי שסיפר הרב עמי אביבי, מנהל בית הספר, אשר זוכה להוביל את החזון החינוכי בתחום הלימודי, החברתי והתורני בבית הספר ב-15 השנים האחרונות: "בית הספר בנה עיקרון פדגוגי הנותן מענה לתלמידים הן ברמת הלמידה והן ברמת הרווחה הנפשית, וכחלק מיישום העיקרון, ביה"ס מקדם תהליך של למידה חוץ כיתתית, במרחבי ביה"ס ובמרחבי העיר.

למידה זאת היא למידה משמעותית, פורצת גבולות חשיבה, מעבירה את אחריות הלמידה לתלמידים ומייצרת תוצרים משמעותיים. התהליך מתרחש במקביל אצל צוות ההוראה, אשר מוביל את הלמידה, והמורים הופכים להיות מנחים ומנהיגים פדגוגיים, כמו גם כל צוות העובדים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מתהליך העשייה בבית הספר".

כחודש לאחר ביקור הועדה, התבשר ראש העיר, שלמה בוחבוט, ע"י מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, כי בית הספר עמד בכל הסטנדרטים להערכת מוסד חינוכי וזכה בפרס החינוך המחוזי.

ראש מינהל החינוך בעיריית מעלות, גב' אורנה טל: "אנו גאים ונרגשים לנוכח ההכרה של משרד החינוך במעשה החינוכי המיטבי בביה"ס יהל"ם באמצעות הענקת פרס חינוך מחוזי.

בי"ס יהל"ם, בהנהגתו של הרב עמי אביבי והצוות המסור והמקצועי, חוללו מהפכה חינוכית ברוח התפיסות החדשניות המעודדות יזמות פדגוגית, למידה אקטיבית, פיתוח חשיבה, אחריות ללמידה והשקעה ברווחה הנפשית של כל באי בית הספר. זהו שילוב ייחודי בין חינוך ללמידה, בין הרגישות לנפש וחתירה לאהבת הלמידה. התהליך העמוק והייחודי, מתנהל במשך מספר שנים בתמיכה של משרד החינוך והרשות המקומית, במסגרת עיר חינוך המקדמת חדשנות ויזמות. אנו גאים ונרגשים לראות שבית הספר יהל"ם פתח את "שעריו" לחשיבה אחרת המזמנת למידה חוץ  כיתתית בבית ספר וברחבי העיר. הברק בעניים של הצוות החינוכי והתלמידים, מספר את הסיפור הגדול של למידה מתוך אהבה. גאים ומאחלים בהצלחה בשלב הארצי."

ראש עיריית מעלות תרשיחא, מר שלמה בוחבוט: "זהו כבוד גדול לעיר מעלות תרשיחא. לא בכדי, העירייה מקצה משאבים רבים לטובת החינוך ואנו רואים תוצאות בשטח. מידי שבוע אני זוכה לקבל בשורה על הישג חינוכי חדש בבתי הספר בעיר וליבי מתמלא גאווה.

החינוך, המתחיל בגנים וממשיך בכל הרצף החינוכי- בית ספר יסודי, תיכון, צבא ולימודים אקדמיים- הוא המפתח למוביליות חברתית והוא שיצעיד את עתיד הצעירים קדימה. לצד פעילות מנהל בית הספר המסור, הרב עמי אביבי וצוותי ההוראה המקצועיים, העירייה השקיעה מעל ל-2 מיליון שקלים בשדרוג סביבת הלימוד וכלים חינוכיים. אני מודה לכל העוסקים במלאכה ומברך בהמשך עשייה פורייה ומוצלחת".

מבזקיםלכל המבזקים