נשר ציינה את יום העלייה: 7000 עולים חדשים וותיקים בעיר - 0404
+
נשר ציינה את יום העלייה: 7000 עולים חדשים וותיקים בעיר עיריית נשר

נשר ציינה את יום העלייה: 7000 עולים חדשים וותיקים בעיר

העיר נשר ציינה את יום העלייה באירוע חגיגי ורב משתתפים שהתקיים בהיכל התרבות, במעמד ראש העיר, אבי בינמו, חברי מועצת העיר, איגור גורביץ' וגאורגי גרשקוביץ', ועובדות מחלקת הקליטה בעיריית נשר: הפרוייקטורית לעידוד עלייה, אלה אתי רובין, ורכזת הקליטה, ילנה דונייבסקי.

האירוע כלל הופעות של רקדנים, זמרים ואמנים נוספים, רובם עולים חדשים ממדינות חבר העמים אשר חשפו את הקהל המקומי ואת הציבור הישראלי לתרבויות שונות ומגוונות. יש לציין כי יום העלייה הוא כיום חג רשמי במדינת ישראל. האירוע הוא פרי שיתוף פעולה בין משרד העלייה והקליטה לבין עיריית נשר, שממשיכים לפעול יחדיו להקניית כלים איכותיים לעולים החדשים שמגיעים וקובעים את משכנם כאן בעיר.

בינמו ברך את משתתפי האירוע ואמר כי עיריית נשר מזה כ-4 שנים משקיעה סכומים נכבדים לטובת נושא עידוד וקליטת העלייה בעיר נשר ואחת המטרות החשובות שהושגו ב-4 השנים האחרונות היה גידול במספר העולים החדשים שעברו להתגורר בעיר נשר.

מנתוני העירייה עולה כי כיום מתגוררים בעיר כ-7000 עולים חדשים וותיקים, הזוכים לפעילויות מגוונות ועשירות ומהווים חלק בלתי נפרד מהתפתחות העיר. העולים המחדשים מהווים כ-25% מאוכלוסיית העיר. בין השנים 2013 ל-2017 עלו לעיר כ-200 עולים, גידול של כ-70% ביחס לשנים 2008-2012. בשנת 2017 עלו לעיר נשר עוד 10 משפחות חדשות.