לשנות את החוק ולסגור את מוסד הנשיאות - זה בדיוק הזמן! - 0404
לשנות את החוק ולסגור את מוסד הנשיאות – זה בדיוק הזמן! מארק ניימן, לע״מ

לשנות את החוק ולסגור את מוסד הנשיאות – זה בדיוק הזמן!

החלטת נשיא המדינה ראובן ריבלין לדחות על הסף את בקשת החנינה של לוחם כפיר לשעבר, אלאור אזריה, מבהירה עד כמה הנשיא מנותק מהעם.

הנשיא אמור לייצג את העם, אלא שהוא מייצג אחוז קטן מאוד בעם ישראל. הנשיא פעל בניגוד לעמדת ראש הממשלה – שנבחר ע״י העם, פעל בניגוד גמור לעמדת מאות אלפי חיילי צה״ל, מג״ב ושוטרים ובניגוד לעמדת רוב עם ישראל, שרצה לראות את אלאור אזריה בבית. כך לא נראה נשיא מייצג. כך נראה מוסד מנוכר, מיותר, בזבזני – מוסד פוליטי.

נשיא המדינה לא נבחר ע״י העם בישראל. הוא נבחר בקומבינת פוליטיקאים בעת מאבק ראש בראש – ריבלין מול מאיר שטרית. כזכור, ב-2014 ניצח ריבלין ברוב של 63 קולות מול 53 קולות את שטרית. מי שבחר אותו, היו חברי כנסת שרבו עם עצמם, החליפו מילים ובדיל פנימי סידרו לו רוב. לא אנחנו ולא אף אחד אחר בעם ישראל בחר את ריבלין. מעולם לא בחרנו את הנשיא. הבחירה היא נטו פוליטית והמוסד הוא פוליטי לחלוטין. כל אמירה אחרת תהיה אמירה שקרית.

״תפקידו של הנשיא ייצוגי וסמלי בעיקרו, והוא נותן ביטוי לאחדות העם״ (כך נקבע) – אך דווקא בתקופתו של ריבלין החלו סדקים גדולים סביב כמה פרשות וסביב אמירות הזויות שיצאו ממנו – ״בני עמי בחרו בדרך הטרור״ ועוד.

ריבלין – אינו מייצג כלל את רוב העם. הוא פועל בניגוד מוחלט לדעת רוב העם בישראל ולא בכדי קבעו רבים וכתבו ברשתות החברתיות כי ״ריבלין אינו הנשיא שלי״. קשה להתווכח עם הרגשתם. את הטענות כלפי הנשיא ניתן לשמוע בכל פינה בארצנו. את הדרישה מראש הממשלה לפעול לביטול מוסד הנשיאות אפשר לקרוא בעשרות אלפי פוסטים ברחבי הרשת.

עוד בטרם בחירתו של ריבלין לנשיאות עלתה שאלת סגירת מוסד הנשיאות, אך הרעיון ירד מן הפרק. השאלה עלתה עוד לפני עידן ריבלין – אז כבר הבינו רבים כי הנשיא אינו מייצג העם, אינו נבחר ע״י העם ואינו שליחו של העם בישראל.

טוב יעשה ראש הממשלה וטוב יעשו שרים וחברי כנסת באם יפעלו לשינוי חוק יסוד נשיא המדינה. הכנסת יכולה בהינף אצבע לשנות את החוק ברוב רגיל. זה הזמן, זהו רצון העם. בטלו את מוסד הנשיאות ועכשיו!

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]