נתניהו: ״קראתי לחנינה מלאה לאזריה מהיום הראשון - דעתי לא השתנתה - לא כל ביקורת היא הסתה״ - 0404
+
נתניהו: ״קראתי לחנינה מלאה לאזריה מהיום הראשון – דעתי לא השתנתה – לא כל ביקורת היא הסתה״ שלמה מור

נתניהו: ״קראתי לחנינה מלאה לאזריה מהיום הראשון – דעתי לא השתנתה – לא כל ביקורת היא הסתה״

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להודעת המשטרה על פתיחה בבדיקה בעקבות תמונות נשיא המדינה חבוש בכאפייה ובעיקר לטענות השמאל על הסתה כנגדו, בעקבות דברי הביקורת המוצדקים בעניין אי מתן חנינה לאלאור אזריה.

נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד: ״בדמוקרטיה מותר לבקר כל אחד, מי כמוני יודע זאת, ולא כל ביקורת היא הסתה. הבקשה היחידה שלי היא שהביקורת תעשה בצורה עניינית ומכבדת – בלי כאפיות, בלי פסלים, בלי חבלי תלייה, בלי מדים נאצים שכולנו הולבשנו בהם ומולבשים בהם. וזה פסול כשזה מופנה כלפי הנשיא או כלפי כל נציג ציבור אחר. 
 
ביחס לביקורת עניינית – היא לא רק מותרת, היא הכרחית. זאת נשמת אפה של הדמוקרטיה. אי אפשר להגדיר ביקורת עניינית מהימין כהסתה וביקורת מהשמאל תמיד כחופש ביטוי. אנחנו רוצים גישה שווה, מכבדת, עניינית, לא מסיתה אבל נוקבת ככל שדרוש. כי זה הבסיס של הדמוקרטיה, אין דבר אחר, וזה צריך לעבוד לכל הכיוונים. 
 
עמדתי ביחס לחנינה ידועה. אני קראתי לחנינה מלאה לאלאור אזריה מהיום הראשון. דעתי לא השתנתה. 
 
אתמול שוחחתי עם הנשיא מקרון, הוא עדכן אותי ביחס לשיחותיו עם רה״מ לבנון הפורש חרירי. הוא דיבר איתי באריכות על רעיונותיו לגבי ייצוב המצב בלבנון. אני אמרתי לו את האינטרסים שלנו. בראש ובראשונה את האיום שמופנה כלפינו מלבנון, לא רק מלבנון, על ידי איראן וגרורותיה – חיזבאללה במקרה הזה. קבענו להוסיף ולדבר בימים הקרובים ואף להיפגש בפריז בתחילת החודש הבא כדי לראות אם אנחנו יכולים לאמץ גישות משותפות ככל שניתן גם ביחס לאיום הזה וגם ביחס לשאלת ההסכם הגרעיני עם איראן. משם אסע לפגוש את שרי החוץ של האיחוד האירופי ואדון איתם בנושאים הללו גם כן״.