ח"כ הרב ישראל אייכלר בוועדת הבריאות: "על כשרות ועל בריאות המזון לא מתפשרים" - 0404
+
ח"כ הרב ישראל אייכלר בוועדת הבריאות: "על כשרות ועל בריאות המזון לא מתפשרים" יח''צ

ח"כ הרב ישראל אייכלר בוועדת הבריאות: "על כשרות ועל בריאות המזון לא מתפשרים"

ועדת הבריאות של הכנסת קיימה דיון בטענה שהרבנות מעכבת את ייבוא המוצרים הכשרים מחו"ל, בגלל היבואנים הגדולים. "הכנסת חוקקה פתיחת תחרות 'יבוא מקביל' בשוק המזון, ובמשך חדשים רבים דאגו לסתום כל פרצה אפשרית בתחום בריאות המזון. הוסיפו כמאה מפקחים וחמשים תקנים לפיקוח על המזון. אבל בנושא הכשרות הסתפקו בסעיף פשוט שכל החוק כפוף לפיקוח הכשרות על פי הרבנות הראשית, בלי להוסיף שום כלי פיקוח ואף תקן אחד" – אמר ח"כ הרב ישראל אייכלר.

במהלך הדיון האשימו ח"כים חילונים את הרבנות הראשית שחוסמת יבואנים מקבלת הכשר ובכך מעודדת את יוקר המחיה. ח"כ הרב ישראל אייכלר השיב: "על כשרות, כמו על בריאות המזון, לא מתפשרים. נציגי משרד הבריאות חסמו כל אפשרות שאזרחי ישראל יכשלו באכילת מוצר שאיננו עומד בתקן הבטיחותי והבריאותי, וטוב שכך עשו. אותו דבר אנחנו דורשים גם בנוגע לכשרות: לעשות הכול שלא יכשלו עם ישראל חלילה במאכלות אסורות.

"הרבנות צריכה לדאוג שנהיה בטוחים שזה כשר. לכן אם יש מפעל או פס ייצור שאפשר להבטיח את כשרותו, הן בייצור והן בדרך, עד לפיו של הצרכן, גם אנחנו מעוניינים, ואולי יותר מאחרים, שתהיה תחרות בריאה ומזון במחיר זול יותר. כשנגיע למצב כזה, יש לזרז מיד את מהפכת הקורנפלקס, זהו דיון רגולטורי ולא כשרותי"

ח"כ הרב אייכלר הוסיף: "ישבתי יחד עם יו"ר הוועדה ח"כ אלי אללוף אצל הרב הראשי כדי לטפל בנושא. אני מברך על בקשת היו"ר לקבל את כל דרישות הרבנות, ועל הבטחתו להילחם מול משרד האוצר על כל הסעיפים"

במאמר המוסגר" הוסיף ח"כ הרב אייכלר, "אני מודה לקב"ה שפתאום כל מדינת ישראל דורשת אוכל כשר".