״חתונת השנאה״? בוטלו כתבי האישום נגד חמשת הקטינים שהואשמו בהסתה - 0404
+
״חתונת השנאה״? בוטלו כתבי האישום נגד חמשת הקטינים שהואשמו בהסתה חתונת השנאה

״חתונת השנאה״? בוטלו כתבי האישום נגד חמשת הקטינים שהואשמו בהסתה

בימ"ש השלום לנוער בירושלים ביטל לפני זמן קצר (שני), את הכתב האישום של "חתונת השנאה".

כתב האישום מייחס לחמישה קטינים עבירות של הסתה לאלימות או לטרור. בהחלטה מנומקת, האסורה בפרסום בשל היות הנאשמים קטינים, מנמק השופט שמעון לייבו על פני מעל 20 עמ' מדוע יש לבטל את כתב האישום וזאת בשל פגמים קשים בהגשתו.

עו"ד מוריה ששון אשר מייצגת את אחד הנאשמים מסרה בתגובה לביטול כתב האישום "מתברר כי הגשת כתב האישום במקרה זה נעשתה באופן פגום, כאשר הפרקליטות עסקה בעיקר בשיקולים של יחסי ציבור, תדמית תקשורתית ודוברות במקום בשיקולים ענייניים ובסדרי הדין. אנו מקוים כי הפרקליטות תשקול מחדש את הנושא ותבחר לסיים בכך את הפרשה ולא תגיש מחדש את כתב האישום שמלכתחילה לא ראוי היה להגישו."

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו אשר מייצג ומלווה חלק מהנאשמים הוסיף כי "השופט קיבל את טענות ההגנה כי האישור ניתן בדיעבד לאחר הגשת כתב האישום, וכי מתוכן המייל שעליו התבססה המאשימה עולה כי לא ניתנה התייחסות ראויה לחופש הביטוי ולהיותם של הנאשמים קטינים וכן כי בתוכן המייל בעיקר נשקלו שיקולי יחסי ציבור ודוברות. השופט קבע כי על פי החוק והפסיקה נדרשת בדווקא הסכמת היועמ"ש ולא מסמך אחר והדגיש במפורש כי תוכן המייל נוגע למועד הגשת כתב האישום ודוברות וכלל לא הוזכרו בו שמות הנאשמים כמתבקש."

עוד" סיניה מוזס חריז המייצגת נאשם נוסף מטעם ארגון חוננו מסרה כי "שמחתי מאוד לשמוע החלטת בית המשפט שעשתה צדק ומשפט בסיטואציה בה ניסו להכשיר בדיעבד פגיעה בזכויות דיוניות של קטינים מתוך מחשבה מוטעית שאף כאשר שוגה הפרקליטות יכשיר בית המשפט את הפגם. כמאמר המשפט הידוע יש שופטים בירושלים".

לביטול כתב האישום היו שותפים גם עו"ד אלי פוקסברומר ועו"ד אברהם כהן מטעם הסנגוריה הציבורית אשר מייצגים את הנאשמים הנוספים בתיק.