לכו תבינו: הנשיא בכאפייה - חקירת משטרה. איור רה״מ עם צלבי קרס - לא מעניין - 0404
לכו תבינו: הנשיא בכאפייה – חקירת משטרה. איור רה״מ עם צלבי קרס – לא מעניין יצחק פלדמן

לכו תבינו: הנשיא בכאפייה – חקירת משטרה. איור רה״מ עם צלבי קרס – לא מעניין

מישהו במשטרה התבלבל. מישהו במשטרה עושה איפה ואיפה ומחליט לחקור את מה שבא לו – כנראה כפי שמתאים לאג׳נדה של חלק מכלי התקשורת.

הבוקר הודיעה משטרת ישראל כי היא פותחת בבדיקה לאור הפצת תמונת נשיא המדינה רובי ריבלין בכאפייה וזאת לאחר שדחה את בקשת החנינה שהגיש לוחם כפיר לשעבר, אלאור אזריה. למשטרת ישראל הפריע, ובצדק, שתמונתו של הנשיא מופצת ברשת החברתית ויש בה כדי הסתה.

אך את אותה ההסתה לא ראתה משטרת ישראל ככל שהיא קשורה בראש הממשלה בנימין נתניהו.

רק לאחרונה פרסמנו שמזה כמה שבועות מתנוססים איורים של ראש הממשלה בסמוך למעונו בירושלים. על ראשו ציירו המסיתים צלב קרס והוסיפו כיתוב ״הקיסר לקיסריה״. במקרה זה, למרות שבכל יום שוטרי ירושלים רואים את האיורים המסיתים, המשטרה אפילו לא צייצה.

גם את הבדיקה בנושא איור של ראש הממשלה תלוי על חבל – פוסטר שהוצב באקדמיה לאמנות ולעיצוב "בצלאל" בירושלים, סיימה המשטרה מהר מאוד עם הודעה שאין כלום… כי לא היה כלום. גם הפסל בדמותו של ראש הממשלה שהוצב ליד עיריית תל אביב ואח״כ תועדו גורמי שמאל הזויים בועטים בראשו של ראש הממשלה, לא הטריד את משטרת ישראל. גם האירוע הזה עבר חלק וההסתה המטורפת אף נתמכה בכותרות בתקשורת השונה. שם, בחרו לראיין את יוצר הפסל. נתנו להסתה במה. הזוי.

משטרת ישראל צריכה לחקור כל אירוע של הסתה. כנגד הנשיא, כנגד ראש הממשלה, כנגד כל גורם ובעיקר אם המדובר בנבחרי ציבור, שכן, מטורף אחד עלול לעשות מעשה.

הרשת החברתית עמוסה בהסתה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו – הסתה ע״י פוסטים של הזויים, הסתה ע״י איורים. משום מה – הנושא כלל לא מטריד את המשטרה. הנשיא כן מעסיק אותה, ראש הממשלה… ממש לא.

יצחק פלדמן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]