עיריית ירושלים תציין את יום המאבק באלימות כלפי נשים - 0404
+
עיריית ירושלים תציין את יום המאבק באלימות כלפי נשים 0404

עיריית ירושלים תציין את יום המאבק באלימות כלפי נשים

מכלול של דברים מאפשרים את המשך תופעת האלימות כנגד נשים, וביניהם קשר השתיקה, הבושה וההשלמה עם אלימות זו. אנו עדים בשנים האחרונות לתהליך גילוי, שכחלק ממנו נשים ברחבי העולם מתחילות לספר את סיפורן, לדווח ולהתקומם בדרכים שונות נגד נורמות של אלימות שהיו, ועודן, קיימות בחברה. באמצעות ציון יום המאבק אנו מבקשים לעורר מודעות, להגביר חקיקה, אכיפה וענישה וכן לעודד נפגעות אלימות לפנות לקבלת סיוע.

עיריית ירושלים פועלת רבות לקידום מעמד האישה ומקדמת תכניות רבות בנושאים חינוכיים והסברתיים, פיתוח וארגון קורסים להעצמת נשים, קיום פעילות מועצת הנשים, כנסים ואירועים, הפעלת פורומים, מערך הסברה לשם הגברת  המודעות לנושא ועוד.

בעירייה מאמינים כי שילוב כוחות בין הארגונים השונים, וקריאה משותפת וברורה להיאבק בתופעת האלימות כלפי נשים תגביר את המודעות לנושא ותחזק את המאבק למיגור התופעה.  

 ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים: "עלינו לפעול בכל האמצעים למניעת אלימות כנגד נשים ולקידום נשים בכל המערכות. יום המאבק הבינ"ל לאלימות כלפי נשים הורחב לכדי שבוע מעמיק ורווי בתכנים ובפעילויות מעוררי השראה ומודעות לנושא. כולי תקווה כי בעקבות העלאת הנושא לראש סדר היום הציבורי, נשים נוספות תצלחנה לצאת ממעגל האלימות. בתור ראש עיריית ירושלים, שהינה עיר גדולה ורב גונית, אני חש מחויבות אישית למאבק באלימות כלפי נשים, תופעה אשר קיימת בכלל השכבות והאוכלוסיות בחברה. אני מקווה כי נהווה מודל עבור ערים נוספות בנושא זה".

 חגית משה, סגנית ראש העיר אמרה כי "המלחמה באלימות כנגד נשים ובאלימות בכלל, היא אחד הנושאים הדורשים טיפול מידיי ושורשי על מנת למגר כמה שיותר תופעות מסוג זה בכלל המגזרים. כיו"ר הועדה לקידום מעמד האישה, אני פועלת להציב את סוגיית האלימות כנגד נשים גבוה יותר בסדר העדיפויות העירוני והלאומי"

מיכל שלם, ראש הסגל ציינה " לצערנו אלימות נגד נשים היא תופעה רווחת בכל שכבות החברה והמגזרים. לשתיקה יש מחיר, אנחנו כאן כדי לומר לא להטרדות מילוליות בעל פה וברשת, לא עוד אלימות פיזית, אפס סובלנות! תפקידנו ומחויבותנו כמערכת ציבורית להדהד את התופעה, להוקיע אותה ולהילחם בה." 

אורלי בן אהרון, יועצת ראש העיר למעמד האישה הוסיפה כי "תופעת האלימות כלפי נשים חוצה שכבות, דתות ,מגזרים וגילאים ולה פנים שונות. אנו מאמינות ששילוב כוחות בין הארגונים השונים, וקריאה משותפת וברורה להיאבק בתופעת האלימות כלפי נשים תגביר את המודעות לנושא ותחזק את המאבק בתופעה כואבת זו".