הרשת נגד הנשיא ריבלין שהותיר את אזריה בכלא: ״לא הנשיא שלי״, ״החיילים - לא העם שלו״ - 0404
+
הרשת נגד הנשיא ריבלין שהותיר את אזריה בכלא: ״לא הנשיא שלי״, ״החיילים – לא העם שלו״ מארק ניימן, לע״מ

הרשת נגד הנשיא ריבלין שהותיר את אזריה בכלא: ״לא הנשיא שלי״, ״החיילים – לא העם שלו״

הרשת החברתית פייסבוק וכן קבוצות הווטסאפ הרבות עמוסות בהודעות נגד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וזאת על רקע החלטתו שלא לחון את לוחם כפיר לשעבר, אלאור אזריה, שחיסל מחבל.

החלטת הנשיא באה בניגוד גמור לדעת רוב העם בישראל, לדעת חיילי צה״ל ולוחמי משמר הגבול, שוטרי ישראל וכן בניגוד לדעתכם של שרים וחברי כנסת שונים. הציבור ראה בהחלטה כי הנשיא אינו מייצג למעשה את דעת העם והגיב בהתאם.

״הוא לא הנשיא שלי״, זעקו תגובות רבות ואליהן הוצמדה תמונתו של הנשיא. ״את חבר שלו אולמרט הוא מיהר לשחרר,, כתבה עמית מרמת גן.

עזרן זקלין כתבה: ״אני לא בהלם – הנשיא ממזמן לא הנשיא שלי״. תומר פולק כתב: ״זה לא נשיא. זה מוקיון. מפשל בכול צומת אפשרית. מוסד מיותר. יש לסגור אותו בהקדם״.

עודד הלוי כתב: ״לרגע לא חשבתי שהוא יחון אותו. זה הכל בלוף. שמאלן גדול וקיצוני. החיילים הם לא העם שלו״.

מיכל שרוני כתבה: ״בשביל מה צריך את הנשיא אם לא הוא נותן חנינה לחייל שכל המדינה רוצה לראות אותו בבית? אם הוא לא מייצג אותנו – המשמעות היא שמוסד הנשיאות לא מייצג את העם ולכן אין לרובי מה לעשות שם״.

מנדי בוטבול כתב: ״הנשיא שפגע בביטחון של מדינת ישראל. לך הביתה. כראש ההמשלה צריך לבטל לאלתר את התפקיד נשיא המדינה. מבזבז הרבה כספים מקופת המדינה״. גיגי דהאן כתבה: ״אותי הוא לא מייצג״

רפאל אמסלם כתב בהרחבה: ״חיילי צהל תמיד היו קודש הקודשים של העם שלנו, בלי קשר של ימין או שמאל. פעם חייל צהל היה קונצנזוס: הבן של כולנו, האח הקטן של כולנו, איפה שלא ניתקל בו, ניקח אותו לאן שיצטרך, נקנה לו פלאפל ושתייה בגאווה גדולה, נתייחס אליו בכבוד מלכים כי הוא יקר יותר מכל יהלום ונחבק אותו בכל מחיר כי הוא בשר מבשרנו! אז חייל שלנו חיסל מחבל, לא ילד קטן או אישה חפה מפשע – הוא חיסל בן מוות מתועב שעוד הספיק לדקור חייל אחר. טעה או לא טעה בשיקול דעת – זה עוד נתון (איכשהו) לויכוח אבל אי אפשר להתווכח על זה שחייל צה״ל, לטוב ולרע, הוא חלק מאיתנו וצריך וחייב לעמוד לצידו בכל מצב! זה שהוא נכלא וישב יותר מדקה אחת בבית הסוהר זה כבר דקה אחת יותר אבל כשהנשיא, שאמור להיות כמו סבא חביב לחיילינו, דוחה בלב קר ומנוכר חנינה של חייל שלנו(!) שהופקר על ידי הצמרת הצבאית – מהמפקד האישי ועד הרמטכ״ל – זו בושה וחרפה שלא היתה כמותה מקום המדינה. פשוט ביזיון שחייל צהל שמחסל מחבל יושב על זה בכלא ומקבל סירוב לחנינה מ״האזרח (עלק) מספר אחת״…… בושה״!

ניר דרייב כתב: "מי בהלם? הרי בני עמו בחרו בטרור!" ואילו רויטל גלקר כתבה: ״בהלם?? מהנשיא? הייתי בהלם אם הוא היה קובע אחרת. זה לא הנשיא שלי״.

כאמור, ברשת החברתית עשרות אלפי תגובות זועמות לאור החלטת נשיא המדינה לדחות את בקשת החנינה של אלאור אזריה.

מבזקיםלכל המבזקים