צפו: יותר מ-1,000 איש הגיעו במוצ״ש לנתיב האבות במחאה ולקראת הפינוי - 0404
+

צפו: יותר מ-1,000 איש הגיעו במוצ״ש לנתיב האבות במחאה ולקראת הפינוי

בהמשך לדיווחים כי מערכת הבטחון נערכת לאלימות בעת פינוי שיחל בימים הקרובים בשכונת נתיב האבות, הערב (מוצ״ש) הגיעו למעלה מאלף איש מרחבי הארץ לתמוך ולחזק את התושבים וקראו לממשלת ישראל ולעומד בראשה, להסדיר את השכונה ולמנוע את המחזות הצפויים מפינוי מיותר. האירוע במעמד ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן וראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי.

כזכור, שכונת נתיב האבות מיועדת להריסה ולאחרונה החליט בג"צ שלא להשאיר שישה בתים במקומם ולחתוך חצי מטר מכל בית שלכאורה יושב על קרקע ערבית. בנוסף הוחלט להרוס בימים אלו מבנה אחד מתוך ה-17 ובעקבות כך, במהלך השבוע האחרון התחילו להתבצר אלפים לקראת הפינוי הקרוב.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: ״מיטב הנוער מגיע בהמוניו להזדהות עם נתיב האבות. מאות בני נוער נוהרים להרקדה ומלווה מלכה שמארגן נוער עפרה היקר, בואו לחזק ולהתחזק״.

ממטה המאבק נתיב האבות נמסר כי, ״המאבק ממשיך, הגיעו למתחם מבנה הנגרייה כאלף איש בקריאה לממשלה להסדיר את האבסורד ולמנוע את ההרס המיותר של הבתים, להסדיר את שכונת נתיב האבות. האירוע שאורגן על ידי מטה הנוער של נתיב האבות. אנו ממשיכים לאייש את המתחם בחיזוק תומכים רבים 24 שעות ביממה".

תושב אלעזר, אורי וולפסטל, שהגיע להתבצר בשכונת נתיב האבות: "אנחנו נמצאים במבנה שמייעוד להריסה, להראות שאנחנו לא מוותרים על ארץ ישראל ונלחמים על השטח הזה. אנחנו פה 24 דעות ביממה עד שיגמר הסבל הנוראי הזה. אני קורא לראש הממשלה, בנימין נתניהו שיעשה סדר ויפסיק את ההרס הזה והסבל של המשפחות".