ארדן ודרעי: המסלול שיעמוד בפני המסתננים הוא יציאה מהארץ או כלא - 0404
+
ארדן ודרעי: המסלול שיעמוד בפני המסתננים הוא יציאה מהארץ או כלא

ארדן ודרעי: המסלול שיעמוד בפני המסתננים הוא יציאה מהארץ או כלא

השרים ארדן ןדרעי יציעו לממשלה מתווה מדורג לסגירת מתקן השהייה ״חולות״ בתוך מספר חודשים בכפוף לכך שמתווה הוצאת המסתננים למדינה השלישית יתחיל לפעול כפי שמתוכנן.

בהצעת החלטה שתועלה לממשלה ביום ראשון הקרוב, בהתאם למדיניות ראש הממשלה הסכמת המדינות השלישיות ובהמשך לקביעת שופטי בית המשפט העליון, יובא לדיון נושא מרכז השהייה חולות.

בהתאם להחלטה, האפשרות היחידה שתועמד מעתה בפני המסתננים תהיה יציאה מהארץ או כניסה לכלא, בהתאם למדיניות שתיקבע בעניין היציאה מרצון. לאור זאת, קבעו שר הפנים *אריה דרעי* והשר לביטחון פנים *גלעד ארדן* כי בנסיבות אלה יש לבחון האם מרכז השהייה חולות נחוץ ואח יש לצורך לבטלו כדי שלא יהווה אלטרנטיבה נוחה עוד לאף מסתנן.

עם זאת, הוחלט להאריך את סעיף ההוראה לעניין חולות בשלושה חודשים נוספים, במטרה לעקוב אחר נחיצות מרכז השהייה תוך מעקב אחר קצב היציאה למדינות השלישיות של המסתננים. ההצעה תועלה להחלטת הממשלה ולאחר מכן לדיון בועדת השרים לחקיקה.

שר הפנים אריה דרעי: ״כפי שהבטחתי לתושבי דרום תל אביב ושאר תושבי השכונות והערים בהן מתגוררים מסתננים, בכוונתי להגביר בכל אמצעי אפשרי את קצב היציאה למדינה שלישית ולא לאפשר עוד למסתננים את הנוחות שבמרכז השהייה חולות. זה המסלול שקבעה הממשלה וזה המסלול שאקדם. עניי עירנו קודמים ועלינו לעשות הכל כדי להקל על תושבי מדינת ישראל״.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן: ״בעקבות החלטות בג״צ שהגבילו את תקופת השהייה במתקן חולות והיטיבו מאד את התנאים בו נוצר מצב ששירות בתי הסוהר איננו הגורם המתאים לניהול המתקן והוא אינו מהווה תמריץ משמעותי לעזיבת ישראל כפי שהוא היה מיועד להיות. סגירת חולות היא בעיני ההחלטה הנכונה כדי להעביר מסר ברור למסתננים: מדינת ישראל נחושה להחזיר את חיי השגרה לתושבי ישראל ולהוציא חזרה את עשרות אלפי המסתננים הבלתי חוקיים שהשתקעו בה״.

בתמונות: סיור של השר ארדן שנערך אחה״צ זאת במתקן חולות לטובת בחינת סגירתו.