תת-אלוף ירון פינקלמן מונה רשמית למפקד עוצבת "האש" - 0404
+
תת-אלוף ירון פינקלמן מונה רשמית למפקד עוצבת "האש" דובר צה''ל

תת-אלוף ירון פינקלמן מונה רשמית למפקד עוצבת "האש"

דובר צה"ל מוסר כי היום (חמישי), כ"ז בחשון התשע"ח, מונה תת-אלוף ירון פינקלמן למפקד עוצבת "האש".
 
טקס החילופים נערך במחנה ליפקין, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקדי האוגדה ולוחמיה, בני משפחה ומוזמנים נוספים. תת-אלוף ירון פינקלמן החליף בתפקידו את תת-אלוף אורי גורדין, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.
 
מדברי מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה: "עיקר עוצמתה של יחידה מצוי באיכות אנשיה וברוח הפועמת בקרבם. אני מתכוון אליכם, אנשי האוגדה ומפקדיה בסדיר ובמילואים, היכרותי איתכם רבת שנים, הרעות, היוזמה, הדבקות במשימה והתחבולה ניכרים בכל מקום. ברצוני לנצל מעמד חגיגי ומרגש זה ולהוקיר במיוחד אתכם אנשי המילואים שערך ההתנדבות מקבל אצלכם תוכן ייחודי ומיוחד כל כך.

גאווה גדולה מתעוררת בי כשאני רואה אתכם בכל פינה באוגדה. אורי יקר, כולנו בצה"ל חבים לך הוקרה עמוקה ומיוחדת. אתה אדם מיוחד אשר מוביל אנשים בדרך מיוחדת עם חשיבה יצירתית אך מחוברת היטב למשעולי המציאות. באופן אישי יותר, אני רוצה להודות לך על רעות ושיח פתוח, תוך כדי יכולת עמידה מקצועית ונחושה על דעותיך, היית יד ימיני לאורך כל הדרך, תודה לך.

לפני רגע קט הועברה האחריות על האוגדה לידיו המסורות והמיוחדות כל כך של ירון. ירון יקר לנו מאוד, נבחרת כי אנו סומכים עלייך שתדע להוביל ביום הפקודה את נבחרת החלומות שנמצאת כאן. היכרותך עם האוגדה הינה מעמיקה ורבת שנים, אין לי כל צל של ספק שתדע להוסיף ולהגביה מעוף תוך כדי חיזוק היציבה על הקרקע. אני כמו כל אנשי פיקוד המרכז וצה"ל כולו נעמוד לרשותך בכל עת. בהצלחה לכולם".
 
מדברי מפקד עוצבת "האש" היוצא, תת-אלוף אורי גורדין: ״לפני יותר משנתיים קיבלתי את הפיקוד על עוצבת 'האש', זכיתי להכיר מקרוב יותר אוגדה של מצוינים והתחייבתי להכין אותה ליום פקודה. עמלנו על הכנת מחסני החירום ושיפרנו את המוכנות לגיוס ואת המעבר משגרה לחירום. ביצענו למידה מתמשכת לאורך כל התקופה ופיתחנו את הידע ללחימה אפקטיבית בעומק, ברצף ובקצב מבצעים גבוה. תכננו תכניות מבצעיות למול כל הפיקודים והיום האוגדה משולבת כרכיב מרכזי ורלוונטי בכל הגזרות. היה זה מסע משמעותי של התפתחות עבורי ועבור האוגדה ומי שהוביל וצעד בו היו אלה אתם, אנשי עוצבת 'האש'.

ירון, אנחנו מכירים כבר זמן רב, היינו מפקדי חטיבות מקבילים באוגדה ולחמנו כתף לכתף כמפקדי חטיבות במבצע 'צוק איתן'. אני מעביר אליך את הפיקוד ואת האוגדה למשמורת, האוגדה מוכנה לכל משימותיה, כשירה וחזקה ואנשיה המסורים ילכו אחריך ויכבשו את כל היעדים שתסמן. אתה האיש הנכון בזמן הנכון, עוד לא תמו המשימות ואתגרי בניין הכוח ואין לי ספק כי תדע בכישרונך הרב ויכולותיך הגבוהות להצעיד את האוגדה לפסגות הבאות. מפקדי וחיילי האוגדה בסדיר ובמילואים, אתם אמצעי הלחימה שיכריע כל אויב. תודה על הזכות שהייתה לי להוביל ובעיקר להלך ביניכם. המשיכו לצעוד בראש המחנה".

מדברי מפקד עוצבת "האש" הנכנס, תת-אלוף ירון פינקלמן: " מבקש ראש וראשון להודות ולהביע הערכה רבה לתת-אלוף אורי גורדין, פעלת, קדמת, יזמת והובלת את האוגדה לפסגות ומחוזות חדשים. מנהיגותך, כישוריך, היו מקור הנעה רב משמעות. אורי, אנו צועדים יחדיו שנים בשדות האימונים והקרב וגם עתה בתהליך העברת הפיקוד. שלוחה לך ברכת הצלחה בטוחני כי כך יהיה.

עוצבת 'האש' היא מלח הארץ, חבר עז של מפקדים ולוחמים בסדיר ובמילואים. פקודיי, אתגרים מבצעים רבים לפנינו, נמשיך לחקור, ללמוד, ולהתפתח. נתכונן, נתאמן, נחשל כוחנו, מוכנים ליום הפקודה, נאמנים למורשת האוגדה – נועזות והפתעת האויב. ידעו נא אויבינו כי באמונתנו בצדקת דרכינו ובאם נדרש, באש ובברזל נחושים אנו להגן על מדינת ישראל".

דובר צה"ל