ליברמן: הישג גדול לצה״ל - עלייה גדולה בגיוס לוחמות. קצין בכיר: ״טעות טקטית קשה מאוד״ - 0404
+
ליברמן: הישג גדול לצה״ל – עלייה גדולה בגיוס לוחמות. קצין בכיר: ״טעות טקטית קשה מאוד״ דובר צה"ל

ליברמן: הישג גדול לצה״ל – עלייה גדולה בגיוס לוחמות. קצין בכיר: ״טעות טקטית קשה מאוד״

שר הביטחון אביגדור ליברמן בירך על הוספת קרוב ל-1,000 חיילות-לוחמות חדשות לצה״ל ואמר כי מדובר ב״נתון מדהים״. ליברמן, שואף לשיוויון בין המינים בצבא וזאת למרות התנגדות של קצינים בכירים בשירות ובמילואים.

ליברמן: ״בשלושת הימים האחרונים התגייסו לצה"ל 930 לוחמות חדשות. מדובר בנתון מדהים, 17% יותר מגיוס נובמבר בשנה שעברה. זוהי מגמה מבורכת שחובתנו כמדינה להמשיך ולהעצים אותה גם בשנים הבאות״.

קצין בכיר התייחס לדבר השר ואמר לחדשות 0404: ״הורסים את הצבא בכדי להראות נחמדים בפני כל מיני ארגונים. נשים חשובות בצבא. יש גם לוחמות מצוינות, יש תצפיתניות, מודיעין ועוד ועוד, אבל אסור לנו להפוך את הצבא למגרש פוליטי ולקדם אג׳נדות שמאל. לתגבר את המערך הלוחם בכמות גדולה של חיילות זו טעות טקטית קשה מאוד״.

קצין נוסף לחדשות 0404: ״לא חסרים לנו לוחמים. לא חסרים כאלה שרוצים לשרת בקרבי וכאלה שמשתוקקים להתנדב לשירות ביחידות קרביות. צבא הוא לא מקום לניסיויים. מצד אחד לא הכניסו את חיילות קרקל הקרביות ל׳צוק איתן׳, לא נותנים להם לעשות קו באיו״ש ומן הצד השני מגייסים עוד ועוד לוחמות. בשביל מה כל המהלך ההזוי הזה? זה לא מובן לי״.