מהולנד, טייוואן ואפילו פרו: מבקרים מכל קצוות תבל מסיירים ביהודה ושומרון - 0404
+
מהולנד, טייוואן ואפילו פרו: מבקרים מכל קצוות תבל מסיירים ביהודה ושומרון

מהולנד, טייוואן ואפילו פרו: מבקרים מכל קצוות תבל מסיירים ביהודה ושומרון

קבוצות גדולות של תומכי ישראל מחו"ל הגיעו לאחרונה לארץ ממגוון רחב של מדינות, ביניהן: ניו זילנד, אוסטרליה, קנדה, הולנד, שווייץ, גרמניה, אוסטריה, ארה"ב, פרו ואפילו טייוואן. המבקרים הגיעו במסגרת סיורים שעורך ארגון "לב העולם", שייסד עו"ד נתי רום, המתגורר ביישוב אש קודש שבבנימין.

מסגרת הסיורים אירח רום את המבקרים בביתו וערך להם סיורים ביהודה ושומרון. המבקרים ראו מקרוב את פעילותם של עסקים מקומיים ושמחו לראות בעיניהם את היצרנים והעסקים מהם מקבלים מידי חודש חבילות מוצרים. המבקרים למדו אודות עבודתם והאתגרים עימם הם מתמודדים בעקבות חרמות בעולם ושמעו את סיפורו של עו"ד נתי רום אודות הקמת הארגון, המאבק בתנועת ה- BDS ובחרם העולמי והתמיכה בעסקים המקומיים.

המבקרים סיירו באזור גב ההר, אלון מורה ושילה הקדומה ובמקומות נוספים בעלי חשיבות באזור.

תגובותיהם של המשתתפים בסיורים נרגשות מאוד, והם מגלים נכונות רבה להמשיך ולחזק את המתיישבים לאחר שרואים בעיניהם את המציאות האמיתית ללא תיווך זר ופוגשים את האנשים פנים אל פנים. המבקרים מספרים כי האופן בו מציגה התקשורת במדינותיהם את המציאות בשטח שונה לחלוטין והם שמחים להיחשף למציאות האמיתית דרך הסיורים והמפגשים.

רבים מהמבקרים מתוודעים לראשונה בסיור אודות הכספים שמעבירות ממשלותיהן למימון פרוייקטים ערביים ביו"ש, בניגוד לחוק הבינלאומי ומכספי המיסים שלהם. חלק נרחב מהמשתתפים פועל לאחר מכן במדינתם לתיקון העוול ולהעלאת המודעות לנעשה בכספים אלו. בנוסף, נדהמים המשתתפים לגלות כי כספים רבים שהם תורמים לארגוני "זכויות אדם" – מגיעים במקרים רבים למוסדות טרור או בתי ספר שבהם לומדים הילדים חומרי הסתה.

בין המשתתפים בלט במיוחד מבקר אוסטרי ממוצא מצרי שהגיע יחד עם אביו, כשהוא עטור בפאות שגידל. המבקר, ששמו "בנימין", סיפר לנתי רום כי אביו שהגיע במקור ממצרים, הוא צאצא לשושלת יהודית שחיה במצרים לפני 1,200 שנה. לאור הגילוי הזה ולאות תמיכה והזדהות עם העם היהודי החליט הבן לגדל פאות.

עו"ד רום מספר כי ענייני ישראל והחרם העולמי נוכחים היטב בחייהם של המבקרים, ולאחר הסיורים פועלים במדינותיהם כ"שגרירים" של הסברה לישראל ולהתיישבות ביהודה ושומרון.

"לאחרונה אנחנו רואים עלייה בכמות המבקרים והשותפים שלנו ברחבי העולם", מספר נתי. "אפשר לומר שככל ששונאי ישראל משקיעים יותר מאמצים והחלטות כנגד ישראל – כך נוצרת התעוררות יותר גדולה בקרב האנשים, שמצטרפים אלינו יותר ויותר. האו"ם מפרסם 'רשימות שחורות' ואצלנו 'הרשימות הלבנות' גדלות – אנחנו נלחמים בחושך על ידי ריבוי אור: עוד עסקים שמוקמים, עוד תומכים ועוד שגרירי הסברה של ישראל בעולם. השותפים נקראים עוד יותר לדגל ולעשייה".