במהלך אימון: לוחמים חשפו שוד עתיקות רחב היקף - 0404
במהלך אימון: לוחמים חשפו שוד עתיקות רחב היקף מדריכי בית ספר שדה כפר עציון

במהלך אימון: לוחמים חשפו שוד עתיקות רחב היקף

לוחמי צנחנים חשפו במהלך אימון מערכת מים תת קרקעית מימי בית ראשון שנפרצה על ידי שודדים. כך מפרסם ערוץ 20.

לוחמי חטיבת הצנחנים מפרויקט 'קורס סיירים' של צה"ל ו'בית ספר שדה כפר עציון' חשפו במהלך התמחות בהתמצאות שטח- חדרים לא ידועים בתוך מערכת מים תת קרקעית מימי בית ראשון – סמוך ליישוב אפרת, שנפרצה על ידי שודדי עתיקות.

באירוע שהתרחש ביום חמישי בשבוע שעבר,  התקיים אימון שטח באזור, הלוחמים התבקשו לסרוק שטח בסמוך לאתר המקראי עיטם, כאשר אחד מהם זיהה את הכניסה התת קרקעית אל מערכת המים.

הכוח שנכנס אל המערה הופתע מבור שבתוכו הוסלקו כלי העבודה של השודדים ומכמויות העפר שהשודדים פינו מן המערה בכדי לחשוף את החללים הפנימיים שבתוכה. מאוחר יותר, לאחר בדיקת בטיחות, החיילים נכנסו למערה, בה מצאו כ-15 דליי פלסטיק מוסלקים מתחת להררי עפר, לצד שיירי אוכל, כלי עבודה וממצאים עתיקים. הממצאים שכנראה נתגלו במערה נשדדו, אך לפי עקבות השוד נראה שהוא טרם הסתיים.

החללים הפנימיים במערכת המים לא היו ידועים לארכיאולוגים ולחוקרים, עד להגעת החיילים למקום. המערכת שימשה בתקופות קדומות לאגירת מים באתר המקראי 'עיטם'. על פי הממצא החדש ייתכן שהאתר שימש גם את לוחמי בר כוכבא אך במטרה לוודא את סיפורו ההיסטורי של האתר יש צורך בחפירת הצלה במקום

עמיחי נעם שהוביל את יום ההכשרה של קורס הסיירים ומנהל את המכון של בית ספר שדה כפר עציון אמר כי: "חלל המערה הראשון היה מוכר לנו אך החללים הפנימיים היו סתומים עד שנשדדו והיקף השוד הוא מטריד. אין לדעת איזה אוצרות נעלמים שם מידי לילה".

מדריכי בית ספר שדה כפר עציון

מדריכי בית ספר שדה כפר עציון

מדריכי בית ספר שדה כפר עציון