ליברמן בצפון: "מצפה מהאוצר לפעול ליישום ההחלטה למיגון העורף ולא לטרפד אותה" - 0404
+
ליברמן בצפון: "מצפה מהאוצר לפעול ליישום ההחלטה למיגון העורף ולא לטרפד אותה" תקשורת שר הביטחון

ליברמן בצפון: "מצפה מהאוצר לפעול ליישום ההחלטה למיגון העורף ולא לטרפד אותה"

שר הביטחון נפגש הבוקר (שלישי), עם ראשי הרשויות הגדולות באזור הצפון. את הפגישה שהתקיימה בעיריית חיפה, אירח ראש העיר יונה יהב והשתתפו בה נציגי פיקוד העורף, רח"ל, משרד הביטחון, משרד הפנים ועוד.

את המפגש פתח השר, אביגדור ליברמן, בקריאה לראשי הרשויות לדרוש את מימוש החלטת הממשלה למיגון העורף, שהתקבלה בשנת 2014 וטרם מומשה עד היום. לפי החלטה זו, תקצה הממשלה בכל שנה, ולמשך 10 שנים, כ-150 מיליון ש"ח לסגירת פערי המיגון ברחבי הארץ, בדגש על יישובי הצפון.

ליברמן: ""אנחנו עוסקים בעניין שהוא 'נטו חיים'. פערי המיגון בצפון קריטיים. הייתי מצפה ממשרד האוצר לפעול ליישום החלטת הממשלה למיגון העורף ולא לטרפד אותה.

מיגון העורף בצפון לוקה בחסר באופן משמעותי יותר בהשוואה לדרום הארץ, אך גם בדרום אנו נתקלים בקשיים תקציביים רבים בהקמת המכשול. הגיע הזמן שנתייחס למיגון העורף ברצינות. אחרת זו תהיה בכייה לדורות. זו גם אחריותכם, ראשי הרשויות, לדרוש את מימוש החלטת הממשלה. הצפון חייב לקבל חיזוק משמעותי בכל נושא המיגון והגנת העורף".

עוד ציין שר הביטחון כי בשנה וחצי האחרונות, פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית (רח"ל), יחד עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה, עשו קפיצת מדרגה גדולה במוכנות לחירום וכן בתחום המיגון. עם זאת, לדבריו, ללא תקציב רב- שנתי לא ניתן יהיה לממש את התכניות. ראשי הערים והרשויות האזוריות בירכו על המפגש הראשון מסוגו שיזם שר הביטחון, במטרה להציף פערים ובעיות בנוכחות כל גורמי המקצוע הרלוונטיים.