פרסום ראשון: בדואים חדרו למאהל בצאלים וגנבו ממילואימניקים תיקים, ארנקים, סלולרים וכסף - 0404
+
פרסום ראשון: בדואים חדרו למאהל בצאלים וגנבו ממילואימניקים תיקים, ארנקים, סלולרים וכסף דוד נוסן

פרסום ראשון: בדואים חדרו למאהל בצאלים וגנבו ממילואימניקים תיקים, ארנקים, סלולרים וכסף

 

הוראת פתיחה באש כנגד חשודים החודרים לבסיסי צה״ל? קשקוש. מדובר בהודעת יח״צ שלא הביאה כלל לשינוי המצב הקשה ושוב נאלצים חיילים, כולל אזרחים שהגיעו למילואים לסבול מידם הארוכה של בדואים ארורים החודרים לבסיסי צה״ל, שטחי אימונים וגונבים מכל הבא ליד. הנזקים הנגרמים לחיילינו עצומים. עוגמת הנפש גדולה מאוד וכל זאת בגלל שהגיעו לשרת את המדינה.

לחדשות 0404 נודע כי אתמול בערב הגיעו בדואים רכובים על גבי טרקטורונים לשטח שבו שהו מילואימניקים מהשריון בחניון לילי בצאלים. תוך שהחיילים תרגלו אימון וחלקם נותר במקום, המשיכו הבדואים רגלית לתוך השטח וגנבו את תיקים של שישה מילואימניקים שהיו על המיטות. הבדואים העמיסו את התיקים על הטרקטורונים ונעלמו מהמקום.

הנזק שנגרם לחיילים עצום. בין השאר נגנבו ארנקים עם כסף וכרטיסי אשראי, תעודות זהות ורישיונות. כמו כן נגנבו מכשירי סלולר יקרים שעלותם אלפי ש״ח למכשיר, תפילין, ביגוד תרמי וכמובן כל תכולת התיקים – מדים צבאיים וציוד צבאי.

החיילים, שבו מהאימון וגילו כי נותרו ללא כלום. לטענת הלוחמים, שוטר שטיפל בתלונתם הבהיר כי אין הרבה מה לעשות ״זה המצב כאן בדרום והבדואים עושים שמות גם בחיילים וגם באזרחים״. השוטר סיפר לחיילים כי בשבוע שעבר נגנב ג׳יפ של ארגון איחוד הצלה מחניון כלי רכב הצמוד לצאלים וכי למשטרה אין כוח אדם ויכולת להרתיע את הגנבים.

״היום זה תיקים ומחר מחבל ייכנס לשטח וירסס אותנו בצרורות״, אמר מילואימניק מאוכזב לחדשות 0404 והוסיף: ״מתי מישהו יתעורר? רק כאשר ירצחו חיילים? אני קורא לרמטכ״ל לפעול מיידית ולהפסיק עם סיסמאות. המצב גרוע, מסוכן ומסכן את חיי החיילים״.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404 בתגובה כי, ״בצה״ל פועלים בתקיפות על מנת למגר אירועים מסוג זה ולאחרונה אף שונו הוראות הפתיחה באש הנוגעות לעניין הגניבות. המקרה המדובר מוכר והועבר לטיפול משטרת ישראל״.

מבזקיםלכל המבזקים