עבד בצלילה בנמל חיפה וחלה, תביעתו להכרה נדחתה. בערעור טען: מי הנמל הם "קוקטיל של מים מזוהמים" - 0404
+
עבד בצלילה בנמל חיפה וחלה, תביעתו להכרה נדחתה. בערעור טען: מי הנמל הם "קוקטיל של מים מזוהמים" חדשות 0404

עבד בצלילה בנמל חיפה וחלה, תביעתו להכרה נדחתה. בערעור טען: מי הנמל הם "קוקטיל של מים מזוהמים"

קרוב ל-10 שנים, נאבק עובד בנמל חיפה שלקה בסרטן, כדי להכיר במחלתו כ"פגיעה בעבודה" ומאבקו טרם הסתיים. בימים אלה, הוא פנה לבית הדין הארצי לעבודה בערעור על החלטת בית הדין האזורי לעבודה שדחה את תביעתו.

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לביטוח לאומי ותביעות נזקי גוף, טוען האיש, מהנדס בהכשרתו, בסוף שנות ה-70 לחייו, כי במשך כ-10 שנים היה אחראי על עמודי הביסוס עליהם ניצבים הרציפים בנמל חיפה ובמסגרת תפקיד זה נהג לצלול כמה פעמים בשבוע במימי הנמל במשך שעות רבות. כמו כן היה אחראי על פינוי הבוצה מנחל הקישון. את הצלילות ביצע בשנים הראשונות בחליפת צלילה רגילה ש"המים היו חודרים דרך החליפה ובאים במגע עם הגוף".

בשנת 2006 אובחן אצלו גידול סרטני שחייב כריתה של אחת הכליות. לטענתו הוא נחשף במהלך הצלילות לחומרים מסרטנים וכן היה חשוף לחומרים מסרטנים כאשר פיקח על פינוי הבוצה ממקום למקום בנמל. לתביעתו צירף חוות דעת שונות על מצב זיהום מי הנמל בשנים שבהם עבד בצלילות.

לטענתו, לא ניתן לבצע בדיקות שטיב המים והמתכות שהן מכילות בכל נקודה שבה העובד צלל ובדיקות כאלה לא נעשו, אבל העובדה שבמקום חולפות כל הזמן אוניות סוחר, ספינות חיל הים ועוד ה"פרופלור" שלהם גורם להרחפה של המים וליצירת "קוקטיל של מים מזוהמים" כפי שנכתב באחד מהדו"חות שהוגשו לבית הדין.

עו"ד סאמי אבו ורדה טוען בערעור כי יש להכיר במחלתו כ"מחלת מקצוע" על פי תורת המיקרוטראומה וכן יש למנות מומחה- יועץ רפואי מטעם בית הדין שיבדוק את המסמכים שהוגשו, בקשה שנדחתה על ידי בית הדין האזורי לעבודה בחיפה.