צפו - ארדן: ״לא אאפשר קידום חקיקה שעלולה לפגוע בעבודת המשטרה״ - 0404
+
צילום: דוברות השר

צפו – ארדן: ״לא אאפשר קידום חקיקה שעלולה לפגוע בעבודת המשטרה״

*השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן נאם  בכנס האבטחה של ישראל ביד בנימין והבהיר כי יאפשר קידום חוק שיפגע בעבודת המשטרה.

ארדן: ״אנו נמצאים בעיצומם של ימים רגישים ומתוחים. לצד המתיחות מצפון ומדרום, אנו חווים גם מתיחות בין מוסדות הדמוקרטיה. זה הזמן בו כולנו צריכים לעצור. לקחת צעד אחורנית ולהתעשת.

בדמוקרטיה הישראלית יש חשיבות רבה להיות משטרת ישראל גוף עצמאי, נטול פניות ונעדר תלות. באותה מידה קיימת בדמוקרטיה הישראלית מחויבות לרשות מחוקקת המפקחת על הרשות המבצעת ובין היתר,  מפקחת גם על משטרת ישראל.

על האיזונים בין  הרשויות להישמר. אין לפסול באופן קטגורי כל חקיקה הנוגעת למשטרה. גם אני סבור שישנן סוגיות המשוועות למחוקק שיפעל ויתקן את הדרוש תיקון. עלינו לזכור כי בסופו של דבר גם כאן וגם כאן נמצאים אנשים מצוינים שרוצים אך ורק בטובת המדינה. אולם כדי לא להיגרר לעימותים מיותרים, חסרי תקדים, בעיתוי הרגיש בו אנחנו נמצאים, יש חשיבות מכרעת שהסוגיות העולות על הפרק והשיח לגביהן יהיה שיח ענייני ומקצועי ששומר על כבוד הדדי ועל מעמדן של מוסדות המדינה והדמוקרטיה.

לא אאפשר קידום חקיקה שעלולה לפגוע בעבודת המשטרה, אך על המשטרה להתמקד במשימות המוטלות עליה מכח החוק ומכח תפקידה ולא להיסחף אחר עצות של גורמים חיצוניים לה שעלולות גם הן לפגוע באמון הציבור  במערכת אכיפת החוק.

מוטב לכולנו שלא להיגרר לעימות התקשורתי ולפעול להרגעת הרוחות. עלינו לזכור זאת גם בימים בהם השיח הציבורי הולך ומחריף, הולך ומקצין״.