ביטן אישר: הלחץ של ראשי הרשויות ביו״ש והמשפחות השכולות הביא להשגת התקציב - 0404
+
ביטן אישר: הלחץ של ראשי הרשויות ביו״ש והמשפחות השכולות הביא להשגת התקציב

ביטן אישר: הלחץ של ראשי הרשויות ביו״ש והמשפחות השכולות הביא להשגת התקציב

באירוע סיום מאבק המשפחות השכולות וראשי הרשויות, אישר יו״ר הקואליציה דוד ביטן כי המאבק היה זה שגרם בסופו של דבר לאישור התקציב לסלילת הכבישים העוקפים ומרכיבי הביטחון.

מאות בני אדם, בהם מנהיגי השומרון, ראשי ישובים, חברי מזכירות, ראשי המאבק – המשפחות השכולות וחברי כנסת לקחו חלק באירוע, במהלכו אמר ביטן: ״לפעמים לחצים עוזרים. המאבק היה חשוב – כל הכבוד".

"נכון שאנחנו ממשלה לאומית אבל לפעמים צריך דחיפה. את הדחיפה הזו נתתם למאבק הזה ראשי הרשויות והמשפחות השכולות. זה מאוד היה חשוב מכיוון שכל אחד רוצה לקבל תקציב ולפעמים לחצים עוזרים וזה מה שהיה כאן״.

ביטן הוסיף כי הוא עומד מאחורי ההתחייבות הזו ואמר: "נכון שלא צריך ללחוץ על ראש ממשלה שהוא ימני וההתיישבות חשובה לו, אבל זה לא מזיק. אנחנו נעמוד מאחורי ההתחייבות הזו, אנחנו נדאג שהיא תקויים, במהירות ובמועדים שהבטיחו לעשות את זה וזה יהיה מאוד מהיר״.

השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין, שהיה אחד השרים שהגיע לא רק לתמוך במאבק, אלא גם נשא דברים בעצרת המחאה מול בית ראש הממשלה, הדגיש כי ההישג הזה לא היה מגיע בלי המאבק. לדבריו: "לסייע זו הייתה החובה שלנו. אני חבר קבינט. אם אני לא אבוא לעצרת, של תושבי יהודה ושומרון שדורשים מאיתנו את הדבר הכי בסיסי בטחון ולא אתן דין וחשבון, אני חושב שזו לא זכותי, זו חובתי הייתה להתייצב שם. לא התלבטתי לרגע״.

״זו הזדמנות שלנו כאנשי ציבור להצדיע לכם על מאבק שאין צודק ממנו. זו הזדמנות להצדיע לחברי ראשי הרשויות שהרימו את הדגל הזה. לחברי ורעי יוסי דגן ראש מועצת שומרון. אין מאבק על ההתיישבות בשנים האחרונות שיוסי לא נמצא במרכזו יש מילה אחת בלקסיקון שלו שלא קיימת: לוותר – זה לא קיים. הוא פשוט מאמין שהוא נאבק על הזכות הכי בסיסית של התושבים שלו ושל תושבי יהודה ושומרון. גם כשזה לא נעים. ובסוף כשהולכים בנחישות הנחישות מנצחת ואני גאה להיות שותף שלו במאבקים האלה. אני יכול להגיד לכם שללא המאבק שהובלתם זה לא היה קורה. ולכן מגיע לכם יישר כוח גדול״.

שר הרווחה חכ חיים כץ שהגיע גם הוא לשאת דברים בעצרת המחאה מול בית רוהמ: "במאהל ראיתי את הגיבורים האמיתיים. אנשים שילמו את המחיר הכי כבד כדי שאף אחד אחר לא ישלם את המחיר שאנחנו שילמנו. לא פשוט להפגין מול ראש ממשלה וזו כבר פעם שניה. לא כולם אוהבים את זה".

ח״כ אורן חזן שהצטרף בעצמו לשובתי הרעב וסייע רבות למנהיגי המאבק בתיווך בשיתוף יו״ר הקואליציה דוד ביטן: "עמידה איתנה כמו זו של דגן לא ראיתי הרבה זמן. מזמן לא ראינו מאבקים נחושים על משהו כ״כ צודק. אני יכול לשבת שעות ולדבר על מה הם עברו. כי לא לאכול זה לא קשה כשאתה מאמין במשהו. יוסי תודה על ההזדמנות שנתת לאנשים להבין שיש עוד תקווה. וגם לך אבי נעים שלא עושה חשבון ובא אומר פעם אחת את מה שהוא חושב למען עם ישראל וארץ ישראל".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ממובילי המאבק סיכם: "חשוב לי לומר – אף אחד לא ניצח אף אחד. כולם ניצחו יחד – ההתיישבות, ראש הממשלה ומדינת ישראל ניצחנו יחד. אנחנו נפעל במלוא העוז בשיתוף ומול כל השרים בממשלה על מנת שההתיישבות תפרח, תבנה ותקבל את כל הצרכים כיאה להתיישבות מובילה במדינת ישראל. בניית השומרון וארץ ישראל היא לא רק זכות אלא גם חובה, חובתנו לדאוג שהיא תבנה ותסלל ואנחנו נעמוד על כך".

אבי נעים, ראש מועצת בית אריה: "אנחנו דאגנו שתבחר ממשלת ימין ואנחנו נדאג שתמשיך להבחר ממשלת ימין ואנחנו נדאג שהיא תתפקד כמו ממשלת ימין. אם צריך להזיז את הרכבת, אנחנו נדאג להזיז את הרכבת".