ארדן ודרעי מנעו כניסתם לישראל של חברי פרלמנט אירופי וראשי רשויות מצרפת שקידמו חרם כנגד ישראל - 0404
+
ארדן ודרעי מנעו כניסתם לישראל של חברי פרלמנט אירופי וראשי רשויות מצרפת שקידמו חרם כנגד ישראל המשרד לבט"פ

ארדן ודרעי מנעו כניסתם לישראל של חברי פרלמנט אירופי וראשי רשויות מצרפת שקידמו חרם כנגד ישראל

שר הפנים, אריה דרעי, הודיע כי יאמץ את המלצת השר לנושאים אסטרטגיים ולביטחון פנים, גלעד ארדן, ויסרב כניסתם של חלק ממשלחת חברי פרלמנט אירופי ראשי ערים מצרפת המתוכננת לבקר בישראל וברשות.

המשלחת כוללת 20 משתתפים ובהם חברי פרלמנט צרפתים, חברי פרלמנט אירופאי וראשי ערים בצרפת ואמורה להגיע לביקור בישראל וברשות בין התאריכים 19-23 בנובמבר.

המשלחת הודיעה כי מטרת הביקור הרשמית היא ביקור המחבל מרואן ברגותי בכלא הדרים, במסגרת תמיכתם בברגותי ובאסירים.

לאחר שבחן את המלצת השר ארדן ואת חומר הרקע בעניינם, הודיע כאמור השר דרעי כי כניסתם לישראל של חברי המשלחת תסורב עם נחיתתם. אי לכך, הוצע כי יעודכנו חברי המשלחת מבעוד מועד בנושא ולא יטוסו כלל.

שר הפנים, אריה דרעי אמר: "אין זאת הפעם הראשונה שאני מונע כניסתם של פעילי חרמות נגד ישראל אולם הפעם, מדובר במשלחת בכירים אירופאיים המגיעים לפעול נגד ישראל והנושא מקבל נופך אחר, לאחר שבחנתי את הרקע ונסיבות, החלטתי שאין למשלחת זאת מקום בישראל". 

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן מסר: "במסגרת המדיניות התקיפה שאני מוביל, להיאבק במובילי החרם נגד ישראל, לא נאפשר את כניסתם של אלה הקוראים לפגוע במדינת ישראל באופן אקטיבי ובמיוחד לאור בקשתם לפגוש ולחזק את רב המרצחים ברגותי ובכך לתמוך בטרור. מדובר בפוליטיקאים בכירים אשר תומכים באופן עקבי בחרם על ישראל ואף מקדמים אותו".