כיצד החיים בדיור מוגן תורמים לבריאותנו? - 0404
+
כיצד החיים בדיור מוגן תורמים לבריאותנו? יח"צ

כיצד החיים בדיור מוגן תורמים לבריאותנו?

 

האפשרות של דיור מוגן הפכה לפופולרית מאד בשנים האחרונות וקשישים רבים בוחרים בה, ולו בזכות היתרונות הרבים שהיא מציעה וההזדמנות לשפר את איכות החיים בזכותה. רבים מוצאים בה את המסגרת האופטימלית, היכולה לתרום לבריאותם של הבוחרים בה, בשל השפע שהיא מעתירה עליהם, ובמיוחד בהשוואה לאורח החיים שאליו היו מורגלים קודם לכן. אז איך החיים בדיור מוגן תורמים לבריאותנו? להלן  התשובה:

אורח חיים בריא המותאם לצרכי הדיירים

אורח חיים בריא, המותאם באופן נקודתי לצרכיהם של הדיירים, הופך את הדיור המוגן לכזה התורם לא מעט לבריאותם של השוהים בו. דיור מוגן, לאור המודעות הרבה לבריאות ולאורח חיים מאוזן, מספק מרחב מצוין המסייע באופן משמעותי למבוגרים, בין אם הם סובלים מבעיות בריאות קשות/ קלות וכן במידה ואינם סובלים מבעיה כלשהי. תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית, הפעלה מנטלית לצד סביבה נינוחה, רגועה ושלווה –  כל אלה מוצעות כיום על ידי מסגרות של דיור מוגן והן ללא ספק בין הדרכים לשפר ולתרום לאיכות החיים של המתגוררים בהן.

פעילויות מגוונות ושגרת חיים עשירה יותר

פעמים רבות מוצאים עצמם מבוגרים, הלוקחים חלק בדיור המוגן, מתנסים בפעם הראשונה בסוגים שונים של פעילויות כיפיות ומהנות, כאלו שלא התנסו בהן בעבר. אחרים ממשיכים לעסוק בהן גם לאחר המעבר לדיור המוגן ובכך נהנים משפע רב יותר של אפשרויות. הפעילויות הרבות ושגרת החיים העשירה יותר (המוצעת במסגרת שכזו) תורמות גם הן לבריאותם של השוהים בה, הן מבחינה פיזיולוגית והן מבחינה מנטלית. הפעילויות עצמן מגרות את החושים, עוזרות לחזק ולפתח מיומנויות חשובות, ובכך מעכבות מחלות או אפילו מונעות את הידרדרות מצבם הבריאותי של קשישים רבים.

מרחב ביתי נעים ופרטיות מלאה כשרוצים

דיור מוגן מציע מרחב ביתי, נעים לצד פרטיות מלאה על פי רצון הדיירים. זוהי אמנם מסגרת שהיא רחוקה מאורח החיים המוכר, סביבת המגורים הישנה והבית שבו התגוררו לא מעט שנים. אך יחד עם זאת, היא גם ביתית לא פחות. היא בהחלט מצליחה לספק סביבה חמה, את המרחב האישי, את הדירה עצמה. זאת לצד המרחב הציבורי יותר, שבו נמצאים החברים, הדיירים האחרים. השילוב של כל אלה ביחד עוזר משמעותית לתחושה האישית וגם תורם לבריאות.

עידוד פעילות גופנית

אחד הדברים שהכי תורמים לבריאות הגוף בדיור מוגן הוא הגישה של צוות ההנהלה. ברוב המקרים, צוות העובדים של דיור מוגן מעודדים פעילות גופנית, יוצרים תכניות כושר לדיירים ועובדים בשיתוף עם הדיירים על מנת לחזק את גופם בעזרת כושר, ספורט גוון של פעילויות גופניות.

לסיכום

החיים בדיור מוגן, כפי שניתן לראות, מציעים יתרונות רבים, התורמים לבריאות. זו גם הסיבה מדוע הוא הפך למבוקש מאד ומדוע ישנן לא מעט מסגרות כאלה כיום, בניגוד לעבר כאשר היו מוצעות כל מעט אפשרויות מסוג זה.

מבזקיםלכל המבזקים