משרד הבריאות מזהיר: הכנת "סליים" ביתי לילדים מסוכנת ועלולה לגרום להרעלות קשות - 0404
+
משרד הבריאות מזהיר: הכנת "סליים" ביתי לילדים מסוכנת ועלולה לגרום להרעלות קשות

משרד הבריאות מזהיר: הכנת "סליים" ביתי לילדים מסוכנת ועלולה לגרום להרעלות קשות

משרד הבריאות והמרכז הארצי למידע בהרעלות ברמב"ם מזהירים את הציבור מפני שימוש של ילדים בחומרי ניקוי ביתיים ובכימיקלים לצורך משחק, "סליים".

בימים האחרונים אנחנו שוב נתקלים בתופעה של שימוש בחומרי ניקוי וכביסה להכנת "סליים" (חומר צמיגי דמוי פלסטלינה) לצורך משחק. תהליך ההכנה של "סליים" כולל ערבוב של חומרים שונים כגון: דבק, מרכך שיער, קצף גילוח, נוזל כביסה ומרכך כביסה אשר מכילים כימיקלים מסוכנים ובראשם בוראקס.

בליעה של בוראקס על ידי תינוקות וילדים קטנים, או חשיפה עורית חוזרת לחומר עלולות לגרום להרעלות קשות. על כן יש להרחיק חומרים אילו מהישג ידם של ילדים, ואין להשתמש בו למטרות משחק או יצירה. אבקות כביסה ידועות ביכולתן לגרום לגירוי בעור וריריות.

להלן מספר כללי זהירות המומלצים למניעת הרעלות ילדים מחומרים שונים בבית:

• יש למקם חומרי ניקוי וכימיקלים אחרים הרחק מטווח השגתם של ילדים – במקום גבוה או נעול. מיד בתום השימוש, יש להקפיד להחזירם למקומם ולסגור את המיכל.

• מומלץ לקנות חומרי ניקוי רק באריזות קשות פתיחה לילדים.

• יש להקפיד על השארת חומרי הניקוי באריזתם המקורית תוך סגירת המיכל. אין לאחסן חומרי ניקוי וכימיקלים אחרים בבקבוקי שתייה, גם אם מצוין על בקבוקי השתייה "חומר רעיל" – פעוטות אינם יודעים לקרוא.

• אין לאחסן חומרי ניקוי וכימיקלים אחרים בסמוך למוצרי מזון ולא בכוסות שתייה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com