זהירות: הודעה על כרטיסי טיסה בחינם - הונאת רשת - 0404
+
זהירות: הודעה על כרטיסי טיסה בחינם – הונאת רשת ויקיפדיה

זהירות: הודעה על כרטיסי טיסה בחינם – הונאת רשת

אתר מתחזה מנסה לנצל את תמימותם של אזרחים בהם ישראלים המעוניינים לקבל בחינם כרטיסי טיסה מחברת התעופה בריטיש איירוויס, זאת בכפוף למילוי שאלון קצר, שיתוף ההודעה המזויפת בוואטספ והשתתפות בהגרלה.

אמנם הקישור שמופיע בהודעה נראה אמין, אך לחיצה עליו תוביל לאתר המזויף, זאת מאחר שהמתחזים דאגו לשנות בכתובת רק את האות האנגלית i ובכך להפיל יותר אנשים תמימים.

תוכן ההודעה המזוייפת נכתב בשפה האנגלית: Have you heard this News? British Airways is giving away 2 Free Tickets to everyone on it's anniversary, Get your Free Tickets. Enjoy your flight!

מנהל הטכנולוגיות של ESET ישראל, אמיר כרמי, מסביר כי "מדובר בהונאות שמגיעות בגלים שחוזרים על עצמם בווריאציות שונות. חשוב לזכור שהגרלות וחלוקה של מוצרים בחינם הם בדרך כלל הונאות. לכן אם נתקלתם בהגרלה או מוצר חינמי מפתים, מומלץ לבדוק קודם כל באתר החברה על ידי כניסה אליו בנפרד, ולא ללחוץ על לינק שהתקבל בSMS, בוואטסאפ או בפייסבוק".

כרמי מוסיף שעל מי שלחץ על הקישור המזויף "לוודא שהוא אכן מוביל אתכם לכתובת הנכונה ולא לכתובת מזויפת. באופן כללי תמיד עדיף לא למסור פרטים אישיים כמו כתובת, מספר נייד, וכמובן מספר חשבון בנק או כרטיס אשראי".