דלתות פנים לבית – מה קרה לעץ המלא? - 0404
+
דלתות פנים לבית – מה קרה לעץ המלא? pixabay.com

דלתות פנים לבית – מה קרה לעץ המלא?

 

עץ מלא הוא מעין שם קוד בעולם הריהוט, שם קוד שמשקף איכות, עמידות ואורך חיים, ולמעט שיקול המחיר, ההעדפה לפריטי ריהוט עשויים עץ מלא היא העדפה ברורה, והדברים נכונים גם בעולם של דלתות פנים. בעבר, שימש העץ המלא כמרכיב מפתח בעולם הדלתות, אך כיום ישנם חומרים אלטרנטיביים שיכולים לספק עמידות זהה לחלוטין בעלויות נמוכות יותר, והשאלה היא האם עלינו להמשיך ולהתעקש בבחירת דלתות מעוצבות עשויות עץ מלא, או שאפשר בהחלט להתמקד בחומרים אלטרנטיביים אחרים.

דלת פנים – פריט חלול עם מסגרת עץ ומילוי

ובכן, תחילה כדאי לדעת שדלתות פנים ודלתות בכלל, הם לא פריטי ריהוט רגילים. משקלה של דלת פנים משפיע מאוד על אורך החיים שלה ושל הצירים המחזיקים אותה, ומשפיעים גם על נוחות השימוש בה. בהתאם לכך, דלתות תהיינה תמיד חלולות, כשהעץ המלא יכול לבוא לידי ביטוי במסגרת המקיפה ולא בתוכן של הדלת. בשכבות כל כך דקיקות של עץ, מאבד העץ המלא מחשיבותו, וגם עץ מעובד עם הציפוי המתאים יכול לספק את אותה רמת איכות ועמידות. לעומת זאת, עלות העץ המלא אינה משתנה במקרים אלה, והתוצאה היא דלת פנים מעץ מלא במחיר שאינו משקף את יתרונות העץ.

 

אלטרנטיבות סינטטיות איכותיות וזולות יותר

לעומת העץ המלא, כיום ישנן חלופות סינטטיות, המספקות את החוזק המבני הנדרש לדלת, ומאפשרות לצפות את הדלת בחומרים מגוונים, שמעניקים לה גם מראה אטרקטיבי יותר וגמישות עיצוב רבה יותר, כפי שהיא באה לידי ביטוי במגוון דגמי דלתות מעוצבות, ובמחיר אטרקטיבי יותר. נושא העץ המלא יכול להפוך למשמעותי יותר כאשר מדובר במשקופי הדלת, אם כי גם בהיבט זה קיימים כיום תחליפים סינטטיים, המספקים אלטרנטיבה מצוינת בעלות נמוכה יותר. את כל האלטרנטיבות הללו תוכלו לפגוש באולם התצוגה ובאתר של דלתות שערי ברכה, ואם לא ברור לכם מה טיבן של האלטרנטיבות ועד כמה כדאי לבחור בהן, תוכלו לקבל את כל ההסברים הטכניים הנדרשים, כדי לאפשר לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם ולעשות זאת ממקום של ידע ובטחון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com