שובת הרעב שאיבד את רעייתו בפיגוע יקיים את האזכרה באוהל המחאה - 0404
+
שובת הרעב שאיבד את רעייתו בפיגוע יקיים את האזכרה באוהל המחאה

שובת הרעב שאיבד את רעייתו בפיגוע יקיים את האזכרה באוהל המחאה

איציק אבוטבול ששכל את אשתו הדס בפיגוע ירי לפני 16 שנים, שובת רעב, ויושב מזה שבועיים וחצי באוהל המאבק של ראשי הרשויות ביו״ש והמשפחות השכולות מול בית ראש הממשלה, הודיע מאוהל המאבק כי אם לא תהיה התקדמות עד יום ראשון בבוקר במשא ומתן על קבלת הבטחה בעלת משמעות על הכבישים העוקפים ומרכיבי הבטחון ליו״ש, הוא קיים את האזכרה לאשתי על המדרכה מול בית ראש הממשלה. אבוטבול הזמין בפנייה נרגשת את עם ישראל להיות ברגעים הללו עם המשפחה ולחזק את מאבקה.

לפני שבועיים וחצי נפתח אוהל המאבק של המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביו״ש מול בית ראש הממשלה. אוהל המאבק נפתח לאחר שהבטחה של הממשלה והעומד בראשה להקצאת תקציבים לסלילת כבישים ולמרכיבי בטחון בישובים ובכבישים לא קויימה במשך למעלה משנתיים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ממובילי המאבק אמר: "כואב מאוד שהגענו למצב הזה, אנחנו מצפים מהממשלה להתעשת ולתת התחייבויות משמעותיות שמתאימות להחלטה של הדרג המדיני שהתקבלה בנושא. אנחנו נלחמים כאן על חיי אדם, לא על איכות חיים. אסור שהנושא הזה יתעכב עוד".

בתו של איציק – יובל – ששכלה את אמה הדס, כתבה פוסט נרגש לציבור וכתבה:

לפני 16 שנה (כשהייתי רק תינוקת בת שנה וחצי) אמא שלי, הדס, נרצחה בפיגוע ירי בכביש המוביל למבוא דותן. במהלך 16 השנים האחרונות, אבא שלי התמודד יום יום וגידל אותנו לבד, באהבה ומסירות "כפולה" ותמיד עם חיוך גדול על הפנים.

בדרך כלל, אנחנו רגילים לציין את יום האזכרה לאימא בבית העלמין ובצורה משפחתית ומצומצמת, אבל השנה זה שונה. השנה, אבא שלי שבדרך כלל כל כך שקט, החליט להפסיק לשתוק ולהצטרף למאבק המשפחות השכולות למען ביטחון בכבישים וביישובים. כבר 18 ימים שאבא עולה יום-יום לירושלים וכבר 6 ימים שהוא שובת רעב״.

יום האזכרה מתקרב והחלטנו שהשנה נציין את היום המיוחד הזה יחד עם כל עם ישראל בירושלים – מול בית ראש הממשלה, כחלק מהמאבק שאבא מוביל.

אני לא רגילה לבקש דברים, בטח לא מאנשים שאני לא מכירה, אבל אני באמת מבקשת מכם – אחים שלי- בואו לחזק ולהיות איתנו ברגעים האלה. אבא שלי צריך את החיבוק הזה, המשפחות השכולות גם. מקווה שתגיעו – יום ראשון, רחוב עזה 4 ירושלים בשעה 16:00״. (צילום: רועי חדי),