״שמור על הילדים - אבזבז לך אותם״ - עו״ד דורש לפתוח בחקירה בעקבות איומים על חיי ילדי ״הצל״ - 0404
״שמור על הילדים – אבזבז לך אותם״ – עו״ד דורש לפתוח בחקירה בעקבות איומים על חיי ילדי ״הצל״

״שמור על הילדים – אבזבז לך אותם״ – עו״ד דורש לפתוח בחקירה בעקבות איומים על חיי ילדי ״הצל״

אושיית הרשת החברתית, יואב אליאסי (הצל), סובל מזה תקופה ארוכה מאיומים על חייו וחיי בני משפחתו. לא אחת פגעו ברכושו של ״הצל״, אך כל זה לא גרם למשטרת ישראל להתערב ולהביא את המאיימים לדין.

אליאסי קיבל איומים קשים ואף תמונות ובהן תמונה של ארון קבורה לצד בנו. בין השאר קיבל ״הצל״ הודעות סמס: ״נפגש בקרוב. שמור על הילדים. אם אני מבזבז לך אותם, אני אפילו לא יושב בבית סוהר ולך עם זה למשטרע ותמסור לחוק ששם עליו ז׳…״. ״אני אוטוטו משיג את הכתובת שלך בבית. נפגש בחדר מדרגות, אני אתה והלום שלי״. ״תשאר בנתיים ליד שוטרים, שישמרו עליך״. ״אני לוקח אותך חופף על המאסר הבא. מקסימום יוסיפו שנה, אבל אתה תהיה מפונצ׳ר כולך״.

עו״ד יניב לנקרי, המייצג את ״הצל״, פנה במכתב דחוף למשטרת ישראל ודרש כי תפתח בחקירה ולא תזלזל בתלונות שהוגשו אליה. ראוי לציין כי במקרים אחרים, בהם איש ימין איים על איש ארגון שמאל קיצוני, הוא נעצר והועמד לדין. איומו, היה קליל לעומת המקרה דנן.

לנקרי כתב למשטרה, תחת הכותרת ״דרישה בהולה לבירור התלונה״: ״כידוע, מזו תקופה ארוכה נתון מרשי למסכת איומים של ממש מצד גילי כהן שדרך התנסחותו מעלה דאגה רבה בלשון המעטה. מרשי שידוע כאוהב העם וחיילי צה"ל נתפס כדמות משפיעה מצד תומכיו הרבים. בצד זאת, למרשי גם מתנגדים אשר חלוקים על דרכו הברורה. אלא שבענייננו, מר כהן חצה כל גבול לגיטימי של ביקורת ופסע כמה מאות!! צעדים קדימה לעבר האיומים חסרי השחר. אלו איומים מפורשים לנטילת חיים!! אוזניים תיצלנה!!

בביקורו הקודם של מרשי בתחנת המשטרה, הוא הציג העתקי מסרונים מצד כהן אשר מתנהל בחולניות ואובססיביות אשר מלווים באיומים מפורשים של נטילת חיים ללא כחל וסרק. מבלי לקבוע מסמרות, הרי שנדמה שמשטרת ישראל אינה מתייחסת לאיומים המפורשים "ולרקורד המרשים" של מר כהן ברצינות הראויה ועולם כמנהגו נוהג בלשון המעטה.

ואם לא דיי בכך, בעת האחרונה שזר כהן באיומיו המפורשים – את בנו הקטין של מרשי, לא פחות ולא יותר!! בנו הקטין מאוים מפורשות כי חייו יינטלו!! ללא שמץ של גיחוך או אספמיה. זוהי כוונת מכוון!!!

למרשי אף נשלחו תמונות עם מסרים של ארון קבורה לצד בנו. לנוכח חומרת התמונה והמסרים בה- אנו נמנעים מלצרפה למכתבנו זה. יש גבול למה שהנייר מסוגל להכיל.

עו״ד לנקרי צירף צילומים של הודעות מהימים האחרונים והוסיף במכתבו למשטרה: ״הדברים העולים מהתמצית שלעיל, אינם משתמעים לשני פנים. מרשי שמתנהג כמבוגר האחראי באירוע הנ"ל יכול לקפח חלילה את חייו ואת חיי המקורבים לו. מאחר שאיננו עוסקים בפתרונות קסם, ומאחר שמרשי אינו מתכוון לקחת את החוק לידיו- הוא קורא למשטרת ישראל לפעול לאלתר בשביל לעצור את כהן שלעת הזו עדיין מסתובב חופשי בישראל״.

עוד כתב לנקרי למשטרה: ״זכרו כי מהירות הביצוע הינה פקטור חשוב מאין כמותו, וכי חלילה לא נרצה שבעניין זה נגיד כי: "הכתובת הייתה על הקיר". מן המפורסמות היא כי במדינת חוק יש ליתן עדיפות עליונה למניעת מעשי בריונות, איומים, תקיפה וחשש ממשי לקיפוח חיי אדם. שאם לא כן- נמצא את עצמנו כחיות בג'ונגל.

בצד הנטען ובשולי הדברים נציין כי ככל שלא נזכה לשיתוף פעולה כמתחייב, הרי שמרשי ישקול את המשך צעדיו ובכללם פנייה לערכאות המשפטיות המתאימות כבר בימים הקרובים כדי שיזכה להגנה המתאימה על חייו כאחרון האזרחים וכדמות משפיעה ציבורית גם יחד. מרשי שהינו אדם נחוש ובעל דעות מוצקות- מצוי היום בתקופה בה גורמים גלויים!! מנסים לערער את חייו מבלי שמרשי יצר איתם כל מגע אישי״.

פייסבוק ״הצל״

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]