מבקר המשטרה: ליאור חורב, יועץ המפכ״ל, הפר את חוזה ההתקשרות שלו עם המשטרה - 0404
+
מבקר המשטרה: ליאור חורב, יועץ המפכ״ל, הפר את חוזה ההתקשרות שלו עם המשטרה דוברות המשטרה

מבקר המשטרה: ליאור חורב, יועץ המפכ״ל, הפר את חוזה ההתקשרות שלו עם המשטרה

מבקר המשרד לביטחון הפנים והמשטרה, עו״ד יואל הדר, קובע כי יועץ התקשורת של המשטרה, ליאור חורב, הפר לכאורה את חוזה ההתקשרות שלו עם משטרת ישראל.

לפני כחודש, בעקבות פניות מצטברות, פתח מבקר המשרד והמשטרה בבדיקה בעניין ההתקשרות של המשטרה עם חברת גולדפינגר וליאור חורב. הבדיקה עסקה בבחינת התבטאויותיו של חורב כנגד הממשלה וחברי הכנסת והאם התבטאויות אלו אינם מהווים הפרה של חוזה ההתקשרות עם חברת גולדפינגר בזמן שחורב עצמו חתם על כתב התחייבות בו הצהיר שיחדל מהתבטאויות אלו.

בבדיקה של המבקר עולה כי ציוציו של חורב אכן מהווים הפרה של החוזה ואי עמידה בהתחייבות בכתב באשר לתנאי העסקה וניגוד העניינים. המבקר בדק ציוצים מהשנה הנוכחית – 2017.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ביקש מהיועמ"ש של המשרד לביטחון הפנים להכין חוות דעת המבוססת על בדיקת המבקר אשר תוגש לוועדת הפנים הבוקר לפי בקשת יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם. הדיון הבוקר (ד׳) יעסוק בההעסקתו של ליאור חורב כיועץ תקשורת ואסטרטגיה למפכ"ל.

המבקר כתב: ״לגישתנו, ההתחייבות להימנע מביקורת פומבית על הממשלה, כוללת ביקורת פרטית על שרים, ציוץ בטוויטר מהווה דרך פומבית לפרסם דברים. לאור האמור לעיל, להבנתנו, החברה ו/או היועץ לא עמדו, לכאורה, בהתחייבויות האמורות עקב הנאמר בציוצים, שפורטו במסמך זה, כולם או חלקם, ומהווים הפרת ההתחייבות ברמה כזו או אחרת״.

״היות שהמכרז וההסכם שנכרת בעקבותיו הינם בסמכות של המשטרה, הרי שהסמכות לקבוע באם ההסכם הופר והסנקציה שיש לנקוט, ככל שהמשטרה סבורה שיש לנקוט במקרה זה כנגד ההפרה, מצויות אף הן בידי המשטרה״.

המבקר מבקר גם את המשטרה עצמה, לאחר שהבהיר כי למרות שפנה להתייחסותה בעניין בדיקתו, טרם קיבל כל התייחסות.

המבקר ציין כמה מציוציו של ליאור חורב והבהיר כי יש בהם כהפרת החוזה שעליו חתם.

חלק מהציוצים של ליאור חורב:

״כשמסתכלים על חברי הליכוד הבודדים שמתראיינים בימים האחרונים עולה תהיה מדעית האם לא מדובר בתוצאות של אותה תרומת זרע״.

״כל כך הרבה אנשים ״אשמים״ במצבו של הראש. רובם מסביבתו. אנשים שהוא או זוגתו בחרו. אנשים שנבחרו מתוקף נאמנותם הבלתי מסויגת. קשה קשה״.

״סגנית השר חוטובלי? זו שבמשמרת שלה נקבר שירות החוץ הישראלי?״

״הראש מבלפור משרד לישראל באופן יזום כי ״אין עוד מלבדו״, וכי בו ורק בו תלויה מערכת היחסים עם הבית הלבן והעומד בראשו. הבל״.

״כשצחי הנגבי מדבר על רשות השידור ותאגיד השידור הציבורי לא ברור מה הוא יותר: שקרן, בור או תעמולן״.

״כמה שעות עסקו הראש ואנשיו בשאלות הרות גורל כמו מצב הקשישים, מיכל האמוניה בחיפה לעומת  הדיון בתאגיד, בחיסול עיתונאים והדאגה לפאקר?״

״המל״ל בעידן הנוכחי הפכה לתמונה עגומה ומבישה של האווירה הפלילית בה היא פועלת. החשיפה על מעורבות המלל בפרשת האמוניה היא תשתית להפרת אמונים״.

״עזרת הציבור בחיפוש אחר תא אפור בודד שהיה ואיננו אצל ח״כ איוב קרא״.

״אני בעד הזמנת השרה רגב לכל אירוע תרבותי, שהרי אומנות טובה נקנית ביסורים״.

״יוצא מדעתי על התנהלות המשרד להגנת הסביבה בפרשת האמוניה. רואה את הפרומו הקשה על מצב הירקון (ערוץ 10 ונחנק). אהבת הארץ?חרטא״.

״כאשר הממלכתיות מפנה מקומה לתרבות של ביתן 28, המבוכה הופכת למכנה לאומי משותף״.

״כאשר אירועים ממלכתיים מנוצלים לטובת מתפקדי הליכוד וחברי המרכז, מה הפלא שחברות בקבינט המדיני בטחוני הופכת לאתנן פוליטי?״

״הבית היהודי במהותו קם על מנת להפוך את הפירמידה ולהעניק השפעה פוליטית דתית לזרם הדתי לאומי. הפועל, בנט התייצב בשערי לשכת התעסוקה החרדית״.

״נשארו כרטיסים למופע של דודי דו״?

״לצורך מחקר בין אנטרופולוגי זקוקים למועמדים להשתלת אונה. רעיונות?״.

״השחיטות שוחטת״.

"Grab them by the Dudi"

״והזוכה היומית בפרס הקוקוריקו ע״ש לוקו היא נאוה בוקר״.

״הכניסה של משרד הביטחון מבישה״.

״ההחלטה לדחות את ירידת יחידות המודיעין לנגב היא לא פחות מהשחתה מוסרית. קשה להבין את משרד הביטחון שנותן לכך יד״.

״פוליטי. כמו מרבית תשובות המדינה לבג״צ״.

״הוצאה מיידית של הממשלה וגרורותיה מכל מעורבות בכל כלי התקשורת היא דבר מבורך. הקץ לרודנות התדרים״.