איציק אבוטבול יציין 16 שנים מאז נרצחה אשתו בפיגוע ירי סמוך למבוא דותן - "מקווה שלא אצטרך לערוך אזכרה לאשתי על המדרכה מול בית רוה''מ" - 0404
+
איציק אבוטבול יציין 16 שנים מאז נרצחה אשתו בפיגוע ירי סמוך למבוא דותן – "מקווה שלא אצטרך לערוך אזכרה לאשתי על המדרכה מול בית רוה"מ"

איציק אבוטבול יציין 16 שנים מאז נרצחה אשתו בפיגוע ירי סמוך למבוא דותן – "מקווה שלא אצטרך לערוך אזכרה לאשתי על המדרכה מול בית רוה"מ"

השבוע יציין איציק אבוטבול 16 שנים מאז נרצחה אשתו בפיגוע ירי סמוך למבוא דותן שבשומרון. במהלך השבועיים וחצי האחרונים איציק יושב מול בית ראש הממשלה בירושלים ומוחה על היעדר תקצוב תשתיות ביהודה ושומרון והיעדר תקצוב מרכיבי ביטחון ליישובים. בשלושת הימים האחרונים איציק שובת רעב יחד עם משפחות שכולות נוספות וראשי המועצות מיהודה ושומרון.

היום (שלישי), אמר איציק כי הוא מקווה שהכספים יעברו בהקדם וכי הוא מקווה מאוד שלא יצטרך לערוך אזכרה לאשתו על המדרכה מול בית ראש הממשלה. 

אבוטבול: "השבוע אציין 16 שנה להירצחה של הדס אשתי שנרצחה בפיגוע ירי בדרכה הביתה מעבודתה במעון הילדים בישוב שקד, הדס הותירה אחריה 4 ילדים כאשר הקטנה מבניהם רק בת שנה וחצי. 
 
ביום האירוע הדס חייכה אל החיילים ואמרה שהיא צריכה להוציא את הילדה מהגן. לאחר כמה דקות שמעו החיילים צרור יריות, נורו עליה 29 כדורים, 4 כדורים פגעו ברכב, כדור אחד פגע בה בעורק הלב והרג אותה במקום. 
 
בפעם האחרונה שדיברתי איתה, כשעה לפני הרצח, היא ביקשה ממני לעזור לה להשיג תרומה של צעצועים לטובת ילדי הפעוטון בו עבדה. בעודי נוסע נוהג באוטובוס מלא בילדים קיבלתי קריאה במירס, שאלו אותי מי זאת הגננת שנרצחה ושבעלה עובד בחברה שלנו – מיד הבנתי שזאת הדס שלי. במהלך השבעה לא הוצאתי מילה, מפה אני מחליט להמשיך אמרתי לילדים שאנחנו בחרנו בחיים. 
 
אני מכיר את השטח מקרוב כחלק מעבודתי כנהג הסעות ברחבי יהודה ושומרון למעלה מ-25 שנה, אני מכיר את הצורך בהקמת כבישים עוקפים ושיפור התשתיות הקיימות. ישנם הרבה כבישים שעוברים ממש בתוך הכפרים ובנקודות אלה אנו סובלים מיידוי אבנים בתדירות גבוהה. לעיתים אף מצטברים פקקי תנועה בצירים בהם אין קליטה כלל – סיטואציה מפחידה גם אחרי הרבה שנים שאני משמש כנהג בצירים.
 
הילדים שאני מסיע חווים פחד בנסיעות. לא פעם נזרקו לעבר האוטובוס אבנים ובקבוקי תבערה ומספר פעמים חטפתי ירי בזמן שהסעתי ילדים – זה נראה לכם הוגן כלפיי הילדים שהם צריכים לגדול בפחד שיירו עליהם בדרך לבית הספר? לא פעם פינתי אנשים שנפצעו בפיגועים בצירים ונאלצתי גם לזהות את גופת שכני היקר צביקה שלף שנרצח בפיגוע בדרך למבוא דותן.
 
חטפתי אבנים, חטפתי בקבוקי תבערה, חטפתי ירי, אני נוסע בכבישים לא כבישים עם ילדים ונאלץ להחזיק שתי פלאפונים של שתי חברות שונות רק כדי לקוות שיהיה קליטה באחד מהם .
 
אני נחוש להמשיך במאבק עד שיאושר סעיף תקציבי שיאפשר את שיפור קליטה סלולרית, מרכיבי ביטחון ותאורה בכבישים ושתושבי השומרון יכלו לנסוע בביטחון ברחבי יהודה ושומרון".