מזור רובוטיקה מדווחת על תוצאות שיא ברבעון השלישי של 2017 - 0404
+
מזור רובוטיקה מדווחת על תוצאות שיא ברבעון השלישי של 2017 אסף שילה

מזור רובוטיקה מדווחת על תוצאות שיא ברבעון השלישי של 2017

חברת מזור רובוטיקה, חלוצה ומובילה עולמית בתחום המכשור הרפואי לניווט רובוטי כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית בניתוחי עמוד שדרה וניתוחי מוח, מדווחת על הכנסות שיא של 17.2 מיליון דולר ברבעון השלישי. כפי שדווח בעבר, החברה קיבלה הזמנות ל- 22 מערכות במהלך הרבעון השלישי של 2017, הכוללות 19 מערכות  Mazor X.

 דגשים חשובים:

החברה נכנסה לשלב השני בשותפות עם מדטרוניק שנטלה על עצמה את האחריות הבלעדית לשיווק ומכירה  של מערכת Mazor X ברחבי העולם. כמו כן, מדטרוניק ביצעה השקעה הונית שלישית במזור, על סך 40 מיליון דולר. ב- 1 בנובמבר, מזור ומדטרוניק השלימו את העברת האחריות על פעילות המכירות והתמיכה הקלינית של Mazor X למדטרוניק, וכן את הסיפוח של 29 עובדי מזור לשעבר לצוות מכירות הרובוטיקה של מדטרוניק.

מזור קיבלה אישור CE למערכת Mazor X, דבר שיאפשר למדטרוניק לשווק את המערכת באיחוד האירופי ובמדינות נוספות המכירות בתקן CE.

נתוני ביניים ממחקר פרוספקטיבי ראשון, רב מרכזי, בניתוחי עמוד שדרה מונחי רובוט, הוצגו בכנס השנתי של האיגוד הצפון אמריקאי לניתוחי עמוד שדרה (NASS), והראו כי בניתוחי שדרה בעזרת מערכת הנחייה המושתתת על טכנולוגיית הליבה הייחודית Mazor Coreהושגה הפחתה של פי במספר הסיבוכים בניתוחים והפחתה של פי בצורך בניתוחים חוזרים, בהשוואה לניתוחים המבוצעים ידנית בעזרת מערכת שיקוף רנטגנית בגישה זעירפולשנית בניתוחים לאיחוי חוליות מותניות.

"השגנו הכנסות שיא רבעוניות והראנו גידול של יותר מפי 2 בהשוואה לתוצאות מהרבעון השלישי בשנה שעברה" אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור. "הביצועים שלנו ממחישים כי אנו עומדים ביעדים להנעת חדירה לשוק והגברת השימוש במערכות שלנו. נכנסנו לשלב הבא עם מדטרוניק, שותפתנו המסחרית, למערכת ה –Mazor X והמעבר החלק מבטיח המשך תנופת המכירות תוך הפחתה משמעותית של עלויות התפעול שלנו החל מהרבעון הרביעי של שנת 2017. בנוסף להישגים התפעוליים המצוינים, הנתונים מהמחקר הפרוספקטיבי שנערך לאחרונה והוצגו בכנס NASS משמעותיים ביותר עבור מזור שכן הם מאשרים את עוצמת טכנולוגיית הליבה שלנו Mazor Core™ ומחזקים את הערך ללקוח ואת ההצעה הכלכלית של המערכות שלנו".