כל עסק מתחיל בחישוב נכון «
+
כל עסק מתחיל בחישוב נכון

כל עסק מתחיל בחישוב נכון

בעלי עסק ותיקים יגידו לכם שרואה החשבון שהם עובדים אתו הוא העיניים והאוזניים שלהם. בעודם עסוקים בניהול השוטף של העסק, רואה החשבון המקצועי אחראי על עניינים כמו חישובי משכורת לעובדים, פתיחת תיקים ברשויות המס וייעוץ נכון לבעל העסק. בזכות רואה חשבון מיומן ומקצועי יכול בעל העסק לנהל את ענייניו בראש שקט.

רואה חשבון בחדרה – המקום להתחיל בו קריירה

חדרה היא אמנם עיר קטנה יחסית לערים אחרות בארץ, אך היא העיר המושלמת להתחלת עסק חדש ולהזמנת רואה חשבון בחדרה. ראשית, מכיוון שמדובר בעיר רגועה יחסית, השכירות בה זולה בהשוואה לאזורים אחרים. ושנית, חדרה היא עיר שנוחה להגעה הן מהצפון והן מהמרכז. כך שניתן להגיע אליה גם מחיפה הצפונית וגם מתל אביב, העיר התוססת שהיא מרכז ההופעות, הבילויים ואנשי ההייטק.

אילו שירותים אפשר למצוא במשרדו של רואה חשבון

משרד רואה חשבון מקצועי מציע מגוון רחב של שירותים שכדאי להכיר:

ייעוץ כלכלי – כל אחד זקוק לייעוץ כלכלי מדי פעם בפעם, בייחוד אם מדובר בעסק קטן בראשית דרכו אשר אין לו הוצאות גדולות. כך, רואה חשבון מיומן יכול להמליץ לבעל העסק האם להתרחב למשרד חדש או להישאר במשרד הישן ולגייס לשורותיו עובדים חדשים ואיכותיים.

נמנעים מקנסות – רואה חשבון מנוסה יכול לחסוך מבעל העסק בקנסות מיותרים. איש מקצוע זה מכיר את כל החוקים הקשורים לתחום המיסוי. במקרה זה הוא יכול להנחות את בעל העסק כיצד לפתוח תיקים ברשויות המס כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי ולעתים גם פתיחת תיק במע"מ. במקרים מסוימים יכול רואה החשבון לבטל קנס קיים.

עריכת דוחות – בעל העסק צריך להגיש מדי פעם דוחות לרשויות. רואה חשבון אמין מסייע לו להגיש את הדוחות באופן מסודר ומאורגן.

עברים את הצהרת ההון בשלום עם רואה חשבון מומחה

אחת לתקופה צריך בעל העסק להגיש טופס הצהרת הון לרשויות המס. הצהרה זו צריכה לכלול את כל ההכנסות וההוצאות של בעל העסק עבור השנה החולפת. טופס הצהרת ההון כולל כמה שלבים. ראשית, על בעל העסק לדווח לגבי כל הרכוש הקיים ברשותו – בין אם מדובר ברכוש של העסק ובין אם מדובר ברכוש הפרטי. שנית, יש צורך להביא טופסי הצהרת הון משנים עברו כדי לערוך השוואות. כמו כן, יש לשים לב כי רשויות המס שומרות על דיוק. לפעמים בעלי עסקים אחדים מנסים "לרמות" ולהימנע מלדווח על הכנסות או הוצאות מסוימות. כך למשל, בעל עסק המפקיד סכומי כסף גדולים לחשבון בנק של חבר או קרוב משפחה. ה"התחמקות" הזו לא תמיד עולה יפה, שכן פקיד רשויות המס עלול לבקש דיווח מפורט על ההפקדה הגדולה גם אם מדובר במתנה בלבד. אמנם מילוי טופס הצהרת הון עשוי להיות פעולה מורכב. משום כך, חשוב להתייעץ עם רואה חשבון מקצועי.

אני רוצה להיות רואה חשבון, מה עושים

כדי להיות רואה חשבון בישראל יש צורך לקבל הסמכה הכוללת תואר ראשון ומעבר בחינות מטעם מועצת רואי חשבון. סטודנטים רבים אוהבים לשלב את לימודי החשבונאות עם פקולטות כמו פסיכולוגיה או משפטים. כמו כן, תחום ראיית החשבון הוא תחום נרחב ובמהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים לנושאים שונים כמו התנהלות ארגונית, דיני מיסים, ניהול הכנסות והוצאות, ניהול דו"חות פיננסיים וכדומה.

רואת החשבון שתעזור לעסק שלכם

ענת דדוש היא רואת חשבון מקצועית שיש לה משרד הזמין לכל שאלה ובעיה. בין אם אתם עסק מתחיל ובין אם אתם עסק ותיק, סביר להניח שבמוקדם או במאוחר תזדקקו לאיש מקצוע אשר ינהל עבורכם את כל הדוחות. רואת החשבון ענת דדוש מציעה מגוון רחב של שירותים פיננסיים.