ייעוץ איכותי: כי לכל אחד מגיעה הזדמנות - 0404
+
ייעוץ איכותי: כי לכל אחד מגיעה הזדמנות

ייעוץ איכותי: כי לכל אחד מגיעה הזדמנות

לפעמים מגיע הרגע שבו לא ניתן להמשיך בחיי השגרה ללא ייעוץ פסיכולוגי מקצועי. בכל שלב בחיים כל אחד מאתנו עשוי להזדקק לייעוץ פסיכולוגי. זה יכול להיות בשלב הילדות, כאשר נער בגיל העשרה נאלץ להתמודד עם גירושי הוריו, וזה יכול לקרות בגיל מבוגר הרבה יותר, כאשר האדם הבוגר חווה טראומה נפשית קשה אשר הובילה אותו למצב של דיכאון ולחץ.

מיהם האנשים הזקוקים לייעוץ פסיכולוגי

ייעוץ פסיכולוגי מיומן ומקצועי יכול לסייע לאדם לשקם את חייו ובמקרים מסוימים אף להציל את חייו מהתאבדות. כל אדם אשר חש במצוקה אינו צריך להתמודד עם המצב לבד, ועליו לפנות לייעוץ מקצועי כדי לחזור לשגרה ולחיק האוהבים אותו. אנשים רבים פונים לייעוץ הפסיכולוגי מטעמים שונים. אלה רק כמה מבין המקרים שבהם מטפלים פסיכולוגים מומחים:

נוער בסיכון – בני נוער החווים עוינות מצד סביבתם הקרובה עלולים להסתבך בסיטואציות מורכבות כמו נהיגה בשכרות, התמכרות לסמים או להימורים. כדי למנוע את הידרדרותם של הנערים יש צורך בהתערבותו של פסיכולוג מקצועי.

אנשים שיש להם קשיי תקשורת – ישנם אנשים החשים כי הסביבה אינה מוכנה לקבל אותם בשל היותם שונים מאחרים. אנשים אלה מתקשים להבין ניואנסים חברתיים המקובלים בסביבה ונתפסים לא פעם כחסרי טקט וכבלתי חברותיים, כאשר למעשה הם מבקשים להיות מקובלים ואהודים כמו כולנו. הפסיכולוגים מסייעים לאנשים אלה להקנות כישורי חיים אשר יעזרו להם להסתדר בחברה.

חרדה עקב מעבר למקום חדש – ביצוע רילוקיישן למדינה זרה או אף לעיר אחרת עלול ליצור בקרב אנשים מסוימים תחושות של חרדה ואי נוחות. כאשר האדם מכין את עצמו לקראת הלוא נודע, הוא עלול ללקות בחרדות שונות. כדי לסייע לו לבצע את השינוי המיוחל בהצלחה, מעניק הפסיכולוג לאדם זה כלים ייחודיים.

אבחון פסיכודידקטי – לעתים חווה הילד קשיי הסתגלות בתוך כותלי בית הספר. כדי לסייע לו לאתר את הבעיה ולעזור לו מבעוד מועד, מזעיקים את הפסיכולוג לצורך ביצוע אבחון מקיף.

מיהו פסיכולוג קליני

הפסיכולוגיה מסתעפת לתתי תחומים רבים. פסיכולוג קליני, למשל, הוא אדם החוקר, מזהה ומטפל בבעיות נפשיות כמו שינויים קיצוניים במצבי רוח או הפרעות אישיות. זהו האדם שאליו פונים מטופלים אשר חוו משברים, קשיי הסתגלות למקום חדש, בעיות בזוגיות וגירושים, חרדות וכדומה. על פי רוב, הטיפול מתבצע באמצעות שיחות, תוך שהפסיכולוג מקשיב למטופל ומעניק לו כלים חיוניים להתמודדות עם הבעיה שממנה הוא סובל.

להעלות את המודעות בקרב ילדים

ילדים רבים חווים משברים, אך בניגוד למבוגרים, פעמים רבות הם אינם יכולים לבטא אותם במילים. במקום זאת, מצוקתם מתבטאת בהתנהגות כמו הפגנת אלימות מילולית ופיזית כלפי ילדים אחרים, הרטבת לילה או ילדים אשר מסרבים לישון לבד במיטתם. חשוב להיות ערניים למצוקותיהם של הילדים ולפנות אל פסיכולוג ילדים בעת הצורך. קיימים סימנים שונים המעידים על מצוקתו של הילד ועל הצורך לפנות לאיש מקצוע. זו יכולה להיות, למשל, רגרסיה מבחינת התנהגותית. לדוגמה, ילד אשר חזר למצוץ אצבע לאחר שנגמל מכך. כמו כן, הילד עלול לחוות גם שינוי התנהגותי קיצוני – להפוך מילד שקט לילד עצבני או מילד קשוב לילד הסובל מהפרעות קשב וריכוז.

למצוא פסיכולוג בתל אביב

אם אתם מחפשים פסיכולוג בתל אביב עקב מצוקתכם או מצוקה של יקיריכם, חשוב לפנות לאדם מנוסה ומקצועי המתייחס ברגישות לכל בעיה. ירון פלדמן הוא פסיכולוג קליני מומחה המטפל בשיטה ייחודית המתבססת על טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) המשולב עם טיפול המבוסס על שיטת הטיפול הבודהיסטית. מאחורי ירון פלדמן שנים רבות של עבודה פורייה, והוא אף מרצה ומשתתף בכנסים בתחום.