טיפול מיוחד ומקסים בחוות הסוסים - 0404
+
טיפול מיוחד ומקסים בחוות הסוסים

טיפול מיוחד ומקסים בחוות הסוסים

איכויותיו של החיה הקסומה, הסוס, כבר ידועות וברורות מזמן. למעשה, קיים תיעוד כי אלפים רבים לפני הספירה, החלו לביית את הסוסים ולשמשם לרכיבה, לחליבה ועוד. אנקדוטה מעניינת (ומעט קשה לעיכול) היא כי במזרח אסיה קיים משקה מסורתי המיוצר מחלב סוסים והוא פופולארי גם כיום. הסוס, הוא יונק מתוחכם למדיי בעל חושים חדים המאפשרים לו להיות מודע וער לסביבתו כדי להימנע מליפול קורבן לטרף.

לסוס חוש שמיעה מפותח ורגיש, ומחקרים הוכיחו כי סוסים נראו מאוזנים ורגועים בעיקר בסביבה שקטה. וייתכן כי רגישותם וסביבתם בטבע שקט תרמה לכך שגילו את הערך המשמעותי והחשוב שלהם על בריאותו הנפשית והפיזית של האדם.

יתרונותיה של רכיבה

לרכיבה תרומה רבה הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי. רכיבה הוכחה כמועילה לייצוב וחיזוק השרירים, שיפור המוטוריקה, חיזוק היציבה והגמישות וחיזוק הסיבולת הפיזית. ילדים הנמצאים במצב התפתחותי, יוכלו להיתרם מהרכיבה ולחזק את שריריהם המתפתחים. רכיבה על סוס עשויה גם לסייע לאנשים הסובלים מלקויות פיזיות כחלק מתהליך החלמתם. משום כך, חוות סוסים טיפולית היא אחד מבין החוות המבוקשות ביותר בארץ.

רכיבה טיפולית

הסוס, שהיווה נדבך חשוב מחייו של האדם וסייע לו להתנייד ממקום למקום בימי העבר, שימש אותו בלחימה ובעבודה. בהדרגה, הוכח כי הסוס עשוי לסייע לאדם, בתחומי חיים נוספים. הסוס החל לשמש את האדם עבור תחביבי פנאי וספורט, עד שלבסוף התגלתה תרומתו החיובית והחשובה על בריאותו של האדם. רכיבה טיפולית על סוסים כוללת יתרונות רבים:

סביבה טיפולית מרגיעה ומהנה – רכיבה על סוס מתבצעת בדרך כלל בנופי החווה הייחודיים או בסביבת נופים פסטורליים מופלאים. המסגרת הטיפולית השונה הזו מאפשרת למטופל לחוות טיפול בסביבה שאינה מאיימת, טבעית, מרגיעה ומכילה. הקשר הנוצר עם הסוס הוא קשר מיוחד ושונה מקשרים עם אנשים, מגיב למטופל אך אינו מאיים עליו. הסביבה הזו מאפשרת למטופל להיפתח אל הסוס, להיקשר אליו ובהדרגה ליצור קשר גם עם המטפל. סביבה זו תוכל להוות סביבה טיפולית מוצלחת עבור ילדים ומתבגרים, אשר עשויים לחוש לא בנוח בסביבה טיפולית קונבנציונלית, בה הם נמצאים בחדר אחד על אחד מול המטפל.

חיזוק המשמעת העצמית – המטופל, במסגרת הטיפול, לומד כיצד לטפל בסוס ולתחזק אותו. העובדה כי תלוי בו גורם כלשהו מאפשרת למטופל לחזק את תחושת האחריות, המשמעת והמסוגלות העצמית.

הפחתת החרדה והמתח – לטבע ישנה השפעה חזקה על בריאותו הנפשית של האדם. מחקרים הוכיחו כי אנשים שאינם חווים מספיק טבע ומבלים את רוב זמנם בסביבת הבית או המשרד, עשויים לחוש תחושות דכדוך ועצבות. רכיבה טיפולית על סוסים תאפשר למטופל ליהנות מהיתרונות המרגיעים שברכיבה בטבע.

פיתוח מיומנויות חברתיות – רכיבה טיפולית על סוסים מאפשרת למטופל לפתח יכולות חברתיות חיוביות ומועצמות. באמצעות הטיפול והדאגה לסוס, המטופל מפתח הקשבה, הכלה לצד התנסות חברתית מוצלחת. בנוסף, קיימות מסגרות טיפוליות קבוצתיות המאפשרות למטופל להתנסות ביצירת קשרים חברתיים עם קבוצת השווים לו (בני גילו או אנשים מרקע דומה) בסביבה שאינה שיפוטית או מאיימת.

חוות הסוסים עלי זהב – טיפול ברכיבה

בין נופי השומרון המופלאים, נמצאת חוות סוסים מיוחדת – חוות סוסים עלי זהב המספקת רכיבה טיפולית לצד רכיבה ספורטיבית באווירה אינטימית ומשפחתית. צוות העובדים בחווה הם מדריכים מוסמכים אשר קורצו מחומר אנושי משובח, אכפתי וערכי ששם לעצמו למטרה להעביר את אהבתם בתחום לדורות נוספים של ילדים ומבוגרים. רכיבה טיפולית היא ענף טיפולי מוכר בארץ, והודות לכך חוות סוסים עלי זהב נמצאת בהסדר עם קופות החולים מאוחדת ולאומית. מומלץ ליצור קשר עם קופות החולים כדי לברר את גובה ההסדר שמגיע לכם כדי שתוכלו ליהנות מרכיבה טיפולית במחירים המשתלמים ביותר.