מחזירים את השליטה לידיכם «
+
מחזירים את השליטה לידיכם

מחזירים את השליטה לידיכם

כאשר אדם חש ברע, הוא בדרך כלל כמעט ואינו משתהה בטרם הוא מזמין תור לרופא המשפחתי שלו. הוא מגיע לרופא המשפחתי, מקבל ייעוץ ואבחון, ומתחיל בתהליך ההחלמה עד אשר הוא חוזר למוטב. כאשר אנו עוסקים בטיפול פיזי, המסקנה הרווחת היא כי חשוב מאוד לטפל בבעיה ללא עוררין.

אך מה קורה כאשר אנו חשים בקשיים נפשיים? אנו חשים תחושות בושה, אכזבה וכלימה. במקרה הטוב, אנו משתפים את קרובי משפחתנו ויקירינו כדי שיעוצו לנו עצות ויתמכו בנו. במקרה הרע, אנו מתמודדים עם כך לבד ובכוחות עצמנו. אך אין זו בושה להודות שקשה לכם ולקבל את העזרה הנחוצה לכם. טיפול נפשי הוכח כיעיל וכתורם לשיפור מיומנויות ההתמודדות עם מכשולי ואתגרי החיים בסביבה תומכת, מכילה ובלתי שיפוטית.

לצאת מהדיכאון

דיכאון הינה "מגפה" כלל עולמית ונחשבת לאחת מההפרעות הנפשיות הנפוצות ביותר. ראשית, חשוב לשים לב שאיננו מדברים על תחושות דיכאון קלות הנפוצות בשיח הציבורי, אלא על חוויה מתמשכת שבה האדם חש באופן סובייקטיבי סימפטומים שונים, כמו למשל – דימוי עצמי נמוך, הפרעות שינה, חרדה, מחשבות אובדניות ועוד. דיכאון וחרדה הן תחלואות שלעיתים קרובות עשויות להגיע יחדיו, ובמקרה כזה הן מקשות אף יותר על חייו של הסובל מהן. טיפול בדיכאון נועד להחזיר את המטופל למסלול חיים תקין.

לחיות עם חרדה

חשוב לשים את ההבדל בין פחד לבין חרדה. בעוד פחד היא תגובה טבעית לאיום חיצוני, ברור וקיים, החרדה הינה תגובה לאיום פנימי שאינו ברור או ידוע. במצב החרדה, האדם שרוי במצב של מתח וחשש מפני איום דמיוני או ממשי המלווה במכלול של תסמינים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים (מחשבות טורדניות לצד קשיי נשימה למשל). תגובתו של הגוף הינה טבעית לחלוטין והוא מנסה להתמודד עם מצב המתח אותו הוא מזהה כסכנה. כאמור, כאשר האדם שרוי במצב סכנה, תגובת החרדה היא טבעית לחלוטין וכולנו חווים חרדה מדי פעם לפעם באופן נורמטיבי. כאשר החרדה גוברת, משבשת את איכות חייו של האדם ומתחילה להשתלט עליו, אזי קיימת הפרעת חרדה. טיפול בחרדות על ידי איש מקצוע יסייע לאדם להתמודד עם חרדותיו.

ייעוץ זוגי – להחזיר את הניצוץ לקשר

בעבר, הקשר ביניכם זרם על מי מנוחות ונהניתם מכל רגע משותף עד שהחיים הגיעו ושיבשו את התכניות. החיים מאלצים אותנו להתמודד עם קשיים ומכשולים שעשויים להיות קשים עבור כל זוג נורמטיבי מן השורה. במציאות חיינו בה הגירושין נהיו לפתרון מקובל, ממהרים הזוגות להפריד כוחות ולוותר. ייעוץ זוגי הוא תהליך דיסקרטי שבו בני הזוג יוצרים ברית עבודה מוסכמת בינם לבין עצמם ויחד עם המטפל. במסגרת הייעוץ הם מזהים את החולשות והבעיות בקשר, נוטלים אחריות על חלקם בבעיה, לומדים לתקשר ולהתמודד באופן בריא ומותאם יותר, עבור עצמם ועבור הפרטנר הזוגי.

כשהאוכל משתלט על החיים

בעשרות השנים האחרונות, בעקבות אידיאל היופי הסובב סביב רזון, אנו עדים למקרים הולכים וגוברים של הפרעות אכילה. טיפול הפרעות אכילה הוא טיפול בהפרעות נפשיות מזיקות למדיי הפוגעות בכל תחומי חייו של החולה, ובמקרים קיצוניים הן עשויות להסתיים במוות ללא טיפול. הפרעות המרכזיות הן השמנת יתר, אנורקסיה ובולימיה.

דר עופר בר נחום – לראות את האור

ד"ר עופר בר נחום הינו מומחה בהתנעת תהליכי שינויים, וסייע ללקוחותיו הרבים בטיפולים מוצלחים. ד"ר בר נחום מטפל בטיפול CBT, טיפול קוגניטיבי התנהגותי קצר מועד, שהוכח כיעיל למדיי עבור בעיות רבות. במסגרת הטיפול, המתמקד בצד הפיזי והנפשי של הסוגיה, המטופל לומד לשנות את דפוסי החשיבה המוטעים שלו במקביל לרכישת טכניקות הרגעה המאפשרות לו להתמודד באופן מוצלח יותר עם החרדה והדיכאון לצד קשיים ואתגרים נוספים. בנוסף, ד"ר בר נחום מתמחה ב ייעוץ זוגי ויאפשר לכם לבחון את הזוגיות שלכם בסביבה רגישה ומבוקרת, ולהבין שלעיתים כאשר משהו מתקלקל, אפשר לתקן אותו ולצאת מחוזקים.