אינסטלטור מקצועי: האיש שיטפל בכל נזילה - 0404
+
אינסטלטור מקצועי: האיש שיטפל בכל נזילה

אינסטלטור מקצועי: האיש שיטפל בכל נזילה

אם אתם גרים בבניין דירות משותף או עובדים בבניין משרדים, סביר להניח שחוויתם פעם (ואולי אף יותר מפעם) נזילה בצנרת. ההתמודדות עם נזילות איננה פשוטה, ובייחוד כאשר מתקרב החורף הקר הגורם לנו להתרחק ממקורות מים שונים ולהיצמד יותר אל חומו של התנור. עם זאת, אם משכילים להזמין את האינסטלטור ברגע שמתרחשת התקלה, אפשר להציל את המצב ולהמשיך בשגרה היומית.

מדוע הבניין סובל מנזילות

היום קיימות שיטות שונות עבור איתור נזילות מים בקיר, אך לפני שנאתר אותן, חשוב לדעת ממה הן נגרמות. לעתים מדובר בהתקנת צנרת בלתי מקצועית במהלך בניית הבית, אך קיימים גם גורמים נוספים. כך למשל, קיימים מאפיינים טבעיים אשר עלולים לגרום לצנרת להבלות – שורשי עץ אשר פוגעים בצנרת או הצטברות של אבנית בתוך הצינורות. כמו כן, בתקופת החורף הקר המים שבצנרת חווים שינויים קיצוניים בעקבות חימום המים על ידי הדוד. המעברים החדים בין טמפרטורה של 4 מעלות צלסיוס (לפני חימום הדוד) לבין 70 מעלות צלסיוס (אחרי החימום) הם שפוגעים בצנרת.

איך יודעים שהפיצוץ מגיע

מאתר נזילות משוכלל הוא ידידם הטוב של האינסטלטורים, ואילו על דיירי הבית מוטלת החובה להיות ערניים לשינויים בדירה. ישנם כמה סימנים המעלים חשד לנזילה. הסימנים הבולטים הם הופעת ריקבון על קירות הבית. במקרים אלה דיירים מודאגים מבחינים בריח של רטיבות או בסימנים שחורים או ירוקים של עובש על הקירות הלבנים. הסימנים האלה הם למעשה הצטברויות של פטריות וחיידקים הפוגעים בבריאות האדם, ולכן יש צורך לפעול במהירות כדי להיפטר מהם. נוסף על כך, הנזילה עלולה לגרום לשינוי בגוון האריחים שעל הרצפה, מכיוון שהיא נספגת בהם. כמו כן, ישנם אנשים אשר יגלו כי חשבון המים שלהם טפח באופן פתאומי. אם לא היו לכם הוצאות מיוחדות, סביר להניח שמדובר בנזילה.

המצלמה שפותרת את התעלומה

היום לא צריך לשבור קיר שלם כדי לגלות את מקום מחבואה של הנזילה הסוררת, מצלמה תרמית עושה זאת בהצלחה מרובה. איתור נזילות במצלמה טרמית הפך לנפוץ יותר ויותר לאורך השנים. אלה כמה דברים שכדאי לדעת על המכשיר המשוכלל:

המצלמה התרמית היא אחד הפיתוחים המדויקים ביותר לאיתור נזילות.

המצלמה מספקת לאינסטלטורים מפת צבעים עדכנית, כך שצבעים חמים כמו אדום או כתום מסמנים חום, ואילו צבעים קרים כמו סגול או כחול מצביעים על מקור של קור ועל כך שיש נזילה בצנרת.

לא כל אחד יכול לפרש צילום תרמי לאיתור נזילות. יש צורך לפנות למומחים שעברו הכשרה בתחום.

המצלמה התרמית מאפשרת למומחים לחסוך במשאבים כמו זמן יקר וכסף רב ולאתר גם נזילות קטנות אשר עלולות להתפתח עד מהרה לנזילות גדולות.

האינסטלטורים שבאים אליכם הביתה

נזילות בצנרת הן בהחלט מצב חירום שבגינו לא ניתן להמשיך בשגרה היום יומית. מסיבה זו אנו נוטים להזמין את האינסטלטור הראשון ששמו מופיע על המגנט התלוי על המקרר מבלי לחשוב על המקצועיות או על הניסיון שלו. ייתכן שאכן מדובר באינסטלטור מקצועי, אבל בארץ לא חסרות דוגמאות לאינסטלטורים בלתי אמינים אשר ניצלו את חוסר הידע שיש למרבית האנשים בתחום איתור נזילות צנרת וגבו מחירים גבוהים מהרגיל. משום כך, לפני שאתם מזמינים אינסטלטור, כדאי לברר עליו קצת יותר מפי האנשים הקרובים אליכם או מקריאת תגובות של גולשים באינטרנט.

קמתם בבוקר וגיליתם כי הקירות הלבנים של הבית התכסו בעובש שחור? זה הזמן לקרוא לצוות של חברת שגב אינסטלציה. הצוות מבצע מגוון רחב של בדיקות ותיקונים כמו איתור כשלים במערכות אינסטלציה, ביצוע בדיקות מבנים, שיקום צנרת וכדומה, והוא ישמח לעזור לכם בכל בעיה.