יום לימודים ארוך לתלמידי קריית אתא. ראש העיר, יעקב פרץ: "יאפשר לגעת בקשיים של כל ילד וילד ולהעצים את יכולותיו" - 0404
+
יום לימודים ארוך לתלמידי קריית אתא. ראש העיר, יעקב פרץ: "יאפשר לגעת בקשיים של כל ילד וילד ולהעצים את יכולותיו" עיריית קריית אתא

יום לימודים ארוך לתלמידי קריית אתא. ראש העיר, יעקב פרץ: "יאפשר לגעת בקשיים של כל ילד וילד ולהעצים את יכולותיו"

בשבוע שעבר נערכה ישיבת עבודה בשיתוף מנהלי בתי הספר היסודיים בנושא תכנית מיל"ת ומשמעויות הפעלתה בכל בית ספר. מכתבים נשלחו להורי התלמידים עם הסבר מפורט על יום הלימודים הארוך והפעילויות שיתקיימו במסגרתו.

התכנית החלה לפעול בבתי הספר עבור תלמידי כיתות ה'-ו' במטרה לצמצם פערים לימודיים ולתת הזדמנות שווה לתלמידים במערכת החינוך כך שיהיו מוכנים לקראת המעבר מביה"ס יסודי לחטיבה.

תכנית מיל”ת היא תכנית כלל-ארצית לקידום תלמידים בתחום הלימודי והחברתי, כאשר קרית אתא הינה הרשות היחידה שהחליטה להרחיב את התכנית ולממנה מתקציב העירייה במטרה לעודד הישגים לימודיים בקרב בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים.

התכנית מאריכה את יום הלימודים ומעניקה מעטפת טיפולית-מטפחת על-ידי תוספת שעות לימוד במקצועות הליבה ( שפה ומתמטיקה). במסגרת התכנית יקבלו התלמידים תוספת של שעתיים, 4 ימים בשבוע (סה"כ 8 שעות שבועיות לתלמיד) כולל ארוחת צהריים חמה ופעילויות העשרה מגוונות.

התכנית מופעלת על ידי צוות של מורים ואנשי מקצוע והיא מורכבת מתכנים לימודיים ופעילויות נוספות הכוללות העשרה וטיפול פרטני לילדים בעלי ליקויי למידה, קשיים רגשיים והתפתחותיים ועוד. המרכיב הלימודי בתכנית משלים את תכנית הלימודים הבית ספרית, ומהווה המשך ישיר של יום הלימודים הרגיל בעבור הילדים.

יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא אמר: "מדובר בתהליך חינוכי מקיף הכולל שינוי גישה יסודי של האקלים החינוכי תוך התייחסות שונה לכל בית ספר על מנת שנוכל לגעת בקשיים של כל ילד וילד ולהעצים את יכולותיו. השינוי מתחיל בגיל צעיר ואין לי ספק כי תכנית זו תהפוך בעתיד למודל חינוכי גם עבור רשויות אחרות בארץ".