גאווה - מספר שיא של מתנדבים במיזם 'שומרי הדרך' בקריית אתא - 0404
+
גאווה – מספר שיא של מתנדבים במיזם 'שומרי הדרך' בקריית אתא עיריית קריית אתא

גאווה – מספר שיא של מתנדבים במיזם 'שומרי הדרך' בקריית אתא

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשיתוף אגף התנועה – משטרת ישראל ועמותת "נתיב בטוח", מפעילות את מיזם "שומרי הדרך – שינוי חברתי בכבישים", על מנת לשנות את תרבות הנהיגה בישראל ולקדם נהיגה על פי החוק בקרב כלל הנהגים.

בקריית אתא נרשם מספר שיא של מתנדבים כאשר מעל 200 תושבים פנו לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בבקשה להשתתף באופן פעיל במיזם.

מטרת המיזם היא לתעד עבירות תנועה חמורות המבוצעות בכבישי הארץ ע"י תושבים שיעשו שימוש באפליקציה ייחודית שפותחה במיוחד בהשתתפות מומחים לאבטחת מידע ומומחים לחקר תאונות דרכים מהטכניון אשר תתוקן במכשיר הטלפון הנייד שברשותם.

האפליקציה מופעלת לפני תחילת הנסיעה, והמכשיר הסלולארי מצלם באופן רציף את הכביש ואת כלי הרכב הנראים מהשמשה הקדמית. כאשר המתנדב מבחין בעבירת תנועה הוא נותן הוראה קולית השולחת את הדיווח באופן אוטומטי ומאובטח למרכז הסינון והבקרה שהוקם ברשות הלאומית. כל תיעוד שמתקבל נבחן בקפידה בכדי לבדוק האם ניתן לזהות בבירור את עבירות התנועה, פרטי הרכב ואת סוג העבירה והיא מועברת ישירות להמשך טיפול, הגשת דוחות או העמדה לדין של מבצע העבירה ע"י משטרת ישראל.

באמצעות השימוש באפליקציה ע"י מתנדבים רבים תושבי העיר, ניתן יהיה ליצור הרתעה חזקה שתבלום את הקטל הנורא בכבישים ותסייע למנוע את מספר הנפגעים בכל שנה.

תושבים אשר מעוניינים להשתתף במיזם ולקחת חלק בשינוי תרבות הנהיגה בעיר מוזמנים לפנות במייל nativbatuah@gmail.com