פרוייקט ייחודי: חינוך סביבתי בבתי הספר היסודיים - 0404
+
פרוייקט ייחודי: חינוך סביבתי בבתי הספר היסודיים עיריית קריית אתא

פרוייקט ייחודי: חינוך סביבתי בבתי הספר היסודיים

שיתוף פעולה בין מחלקת איכות הסביבה בעיריית קריית אתא לבין המשרד לאיכות הסביבה ועמותת "צעד ירוק" הוליד פרויקט ייחודי לחינוך סביבתי במסגרתו לומדים התלמידים לתעד את מגוון מיני בעלי החיים והצמחים בסביבת בית הספר ולקדם את עקרונות החינוך לקיימות.

הפרויקט פועל זו השנה השנייה בבתי הספר היסודיים עבור תלמידי כיתות ד'-ו' כאשר השנה יושם דגש מיוחד על נושא ההתייעלות האנרגטית והשמירה על הסביבה. בסיום הפרויקט יוצאים התלמידים להעביר את המסר בפעילויות שונות למען הקהילה.

במסגרת התוכנית משתתפים התלמידים בימי שטח, טיולים, הרצאות וסדנאות ומקימים מעבדת שדה מעשית הכוללת איסוף ותיעוד של בעלי חיים וצמחים, מפגש עם מגוון בתי גידול, שימוש במגדירים לזיהוי וחקר ושימוש בכלים מיוחדים לאיסוף ומחקר.

בביה"ס "גורדון" כבר פועל פרויקט דומה: "שביל סובב גורדון" במסגרתו מתנסים התלמידים בלמידה חווייתית של יחסי אדם וסביבתו בדגש על סביבת למידה יצירתית וחדשנית. לאחרונה, בנו התלמידים  מתקני האכלה וקינון לציפורים על מנת למשוך יותר ציפורים לביה"ס, לערוך תצפיות וללמוד עליהן ואף הקימו חוות תולעים אדומות כדי לקדם את תהליך הפיכת החומר האורגני לקומפוסט.