בדקנו עבורכם את האייפון 10: לא הכל מושלם! - 0404
+
צילום: 0404

בדקנו עבורכם את האייפון 10: לא הכל מושלם!

כמה שעות לאחר שיצא למכירה בחנויות בעולם, התחדשתי במכשיר הדגל של חברת אפל – מכשיר הסלולר שהוגדר כמכשיר הדור הבא – אייפון x – אייפון 10. לאחר יומיים, אפשר לסכם את הכל במשפט אחד – לא יהיה לכם קל להתרגל לדור הבא.

אחרי שהתרגלנו לכפתור הבית במכשירי האייפון הקודמים, הרי שכעת הכל נעשה על המסך. המכשיר עצמו קטן יותר מה-7 וה-8 פלוס, אך גדול יותר מה-7 וה-8 הסטנדרטיים.

יומיים של שימוש במכשיר עדיין לא סייעו בידי להתרגל למוצר החדש – למצב שבו אין כפתור בית ואין אפשרות ללחוץ ולפתוח את המכשיר עם טביעת אצבע. לבעיה הזאת נגיע בהמשך.

חסרון גדול ומשמעותי (לא ברור מדוע אפל החליטה להפרד מהאפשרות) הוא ביטול אפשרות הצגת אחוזי הסלולה על גבי המסך הראשי, בחלקו הימני העליון. כעת, ניתן לראות את אחוזי הסוללה שנותרה רק באמצעות החלקה עם היד. אייקון הסלולה נותר במקומו, אך כאמור, את אחוזי הסוללה לא ניתן להציג על המסך הראשי. המצב הנוכחי גרם לי כמה וכמה פעמים להתקע עם סוללה ריקה מבלי לשים לב לכך.

אפל החסירה מהאייפון 10 את הפיצ׳ר האוטומטי הייחודי לחברה: דאבל קליק רך על כפתור הבית, המוריד את המסך לחצי הגובה ומאפשר עבודה עם יד אחת בלבד. באייפון 10 ניתן להחזיר את הפיצ׳ר החשוב (תשאלו את מי שהתרגל) באמצעות הגדרות הנגישות בלבד.

0404

הכלי העיקרי של חברת אפל באייפון 10 הוא ״זיהוי פנים״ – מערכת גאונית המזהה את פני המשתמש ומסייעת לו לפתוח את המכשיר באמצעות מבט על המסך. למרות שבחברה הבטיחו כי המכשיר יזהה את המשתמש גם עם כובע או משקפיים, לא הצלחתי לפתוח את המכשיר עם משקפי שמש ואף כמה פעמים נכשלתי בפתיחה עם משקפי ראייה. לעיתים, בחושך מוחלט, המכשיר מזהה בקלילות את פני המשתמש, אך בפעמים אחרות, גם באור יום, כשלתי בניסיון. טביעת האצבע שהיתה נהוגה עד היום אפשרה לפתוח את המכשיר בנגיעה ראשונה. כעת, המשתמש זקוק לשתי מחוות – זיהו פנים והחלקה על המסך. כמובן שניתן לבטל לחלוטין את נעילת המכשיר ואת הצורך בשימוש ב״זיהוי פנים״.

כפי שציינתי מוקדם יותר, טביעת האצבע חסרה מאוד, במיוחד בשלב הזה שבו השוק עדיין לא מכיר את הפיצ׳ר הייחודי. אפליקציות רבות בשוק מאפשרות פעילות עם טביעת אצבע (לדוגמא, אפליקציית חשבון הבנק שלי). עד שאפליקציות אלה לא ישודרגו ויוסיפו את מערכת ״זיהוי פנים״, נמשיך להתגעגע לטביעת האצבע.

סוללת המכשיר קצת מאכזבת. ציפיתי לסוללה חזקה יותר. אייפון 7 שהחזקתי עד היום, משך זמן רב יותר של עבודה.

0404

את האימוג׳י החדש והמטריף של אפל (אימוג׳י מונפש) הפועל על פי זיהוי פנים (זיהוי ברמת דיוק גבוהה מאוד), תוכלו לפגוש רק בהודעות iMessage. למעשה, אין בהם כל שימוש והוא מוגבל רק למשתמשי אייפון באמצעות אפליקציית המסרים שכבר הפכה מזמן ללא רלוונטית, מאז הגיח הוואטסאפ לאוויר העולם ויחד עמו אפליקציות צ׳אט נוספות.

כך או אחרת, ניתן לייצר אימוג׳י מונפש (ראו סרטון וידאו למעלה ולמטה), לשמור אותו על המכשיר ולשלוח אותו בתוך קובץ וידאו באמצעות וואטסאפ, אימייל, טלגרם ועוד. לי אין ספק – האימוג׳י הזה הולך לכבוש את העולם ויככב ברשתות החברתיות.

ההפתעה הגדולה (מעבר למצלמה המצוינת) הגיעה מהרמקול של המכשיר. לראשונה אפשר לספר על עוצמת שמע גבוהה במיוחד באמצעות רמקול המכשיר.

את הבדיקה ביצעתי על מכשיר אייפון 10, 256 ג׳יגה. בסה״כ, מכשיר האייפון 10 נוח לעבודה ומהיר מאוד (גם בעלייה לאחר הדלקה). בגדול: האייפון 10 מומלץ, אבל תזכרו שצריך קודם להתרגל אליו וגם… מעט להתעצבן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com