וי.בי.אל תרפיוטיקס וחברת ננו-קרייר חותמות הסכם מסחור בלעדי עבור VB-111 ביפן - 0404
+
וי.בי.אל תרפיוטיקס וחברת ננו-קרייר חותמות הסכם מסחור בלעדי עבור VB-111 ביפן חדשות 0404

וי.בי.אל תרפיוטיקס וחברת ננו-קרייר חותמות הסכם מסחור בלעדי עבור VB-111 ביפן

וי.בי.אל תרפיוטיקס (נאסדק: VBLT), חתמה על הסכם עם החברה הציבורית היפנית NanoCarrier Co., Ltd. (TSE Mothers: 4571) למיסחור ואספקה של תרופת הדגל שלה VB-111 ביפן. VBL שומרת על זכויותיה על VB-111 בשאר חלקי העולם.

"השוק היפני מהווה הזדמנות שיווקית משמעותית ל-VBL וההסכם מאפשר לנו גישה לשוק חשוב זה, בזמן שאנו פועלים לקראת שיווקה האפשרי של VB-111 לטיפול בגליובלסטומה נשנית והתוויות נוספות", אמר פרופ' דרור חרץ, מנכ"ל חברת VBL. "אנו רואים בהסכם זה חיזוק נוסף לפוטנציאל הגלום ב VB-111, ואנו מצפים לעבודה המשותפת עם ננו-קרייר על מנת להנגיש תרופה חשובה זו לחולים ולרופאים ביפן".

"אנו מחפשים כל העת טיפולים חדשים לסרטן ו- VB-111 הינה תרופה חדשנית אשר אם תאושר יכולה  להיות בעלת פוטנציאל שוק משמעותי ביפן", אמר ד"ר איקירו נקאטומי, נשיא ומנכ"ל חברת ננו-קרייר, והוסיף: VB-111" מהווה תוספת מושלמת לפורטפוליו של חברתנו בתחום הפיתוחים לטיפול בסרטן."

כחלק מתנאי ההסכם, VBL העניקה זכויות בלעדיות לננו-קרייר לקדם ולשווק את VB-111 ביפן עבור כל ההתוויות בבני אדם. VBL תספק את התרופה, ואילו ננו-קרייר תהיה אחראית לבצע את פעילויות הקליניקה והרגולציה הדרושות לקבלת אישור ביפן ותשווק את התרופה. VBL זכאית למקדמה בת של 15 מליון דולר וליותר ממאה מליון דולר בתשלומים נוספים התלויים באבני דרך במהלך הפיתוח והשיווק. כמו כן,VBL  זכאית לתשלומי תמלוגים דו-ספרתיים (high teens) ממכירות התרופה ביפן. פרטים נוספים מהעסקה נותרו חסויים.

בנוסף להסכם זה, שתי החברות ישקלו שיתוף פעולה נוספים לפיתוחים אפשריים בתחום הסרטן.