נתניהו וכחלון סיכמו: 200 מיליון ש״ח מיידית לכבישים באיו״ש. 600 נוספים רק ב-2019 - 0404
+
נתניהו וכחלון סיכמו: 200 מיליון ש״ח מיידית לכבישים באיו״ש. 600 נוספים רק ב-2019 רועי חדי

נתניהו וכחלון סיכמו: 200 מיליון ש״ח מיידית לכבישים באיו״ש. 600 נוספים רק ב-2019

בישיבת הליכוד, שכללה התפרצות מצד משפחות שכולות כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו, התברר כי רוב הכסף לכבישים העוקפים ולמיגון הביטחוני באזור יו״ש לא יתקבל לפני שנת 2019. כזכור, רק לפני כשבוע הודיעה מועצת יש״ע כי ראש הממשלה הבהיר שכבר בשנת 2018 יתוקצבו 800 מיליון ש״ח לטובת הכבישים.

נתניהו אמר במהלך ישיבת הליכוד: ״זאת הארץ שלנו, אנחנו שומרים עליה ומפתחים אותה. אני מגיע מהסכם גג שחתמנו במגדל העמק – הולכים להכפיל את האוכלוסייה של מגדל העמק ל-50,000 תוך שנים אחדות. הרבה פעילות חשובה שמלווה בפעילות החשובה שאנחנו עושים כאן בכנסת.

אנחנו דואגים לפתח את כל חלקי הארץ ולהגן על כל חלקי הארץ. במסגרת הזאת יש לנו התחייבות ברורה לפתרון בעיית הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון, כולל בעיות התאורה ובעיות אחרות. איננו רק מדברים, אנחנו עושים. הפעולה שלנו היא פעולה עקבית, נחושה ושיטתית.

קודם כל אנחנו מכשירים כמידת האפשר את דעת הקהל הבינלאומית. שימו לב שאנחנו במשך שנה לא ספגנו שום גינוי ושום החלטת מועצת ביטחון וכמעט שלא שומעים במסגרת הבינלאומית לבנייה ביהודה ושומרון. זה לא מקרי, זה כתוצאה שאנחנו מכשירים את דעת הקהל.

שנית, אנחנו צריכים להביא את הכסף, אנחנו לא רוצים להתחייב לכסף בלי שיהיה כיסוי לכסף ולכן גם את זה אנחנו עושים. סיימנו את שני הדברים החשובים הללו ואנחנו יוצאים לדרך.

אני בא מפגישה עם שר האוצר והחלטנו יחד להקצות מיידית 200 מיליון שקל לסלילת הכבישים שכבר מתוכננים. מדובר על שיקוע קלנדיה ועל בית אריה. אנחנו הולכים להביא לכבישים האחרים הקצאה מיידית, עכשיו, לתכנון – כי כדי להקצות כספים אתה חייב תכנון. זה כולל גם את התהליכים הסטטוטוריים של כל שאר הפרויקטים – עוקף אל ערוב, עוקף חווארה ומודיעין עילית כביש 446.

אנחנו נביא במסגרת הדיון בממשלה בתחילת ינואר לתקציב 2019 הרשאה להתחייב לסכום של עוד 600 מיליון שקל כדי להשלים את הכבישים הללו וגם את התאורה. אנחנו יוצאים לדרך, זאת שעה טובה, היא חשובה לכולנו – גם למתיישבים, גם לליכוד וגם לכל עם ישראל״. (בתמונה: יוסי דגן ואבי נעים על כביש עוקף שסלילתו הופסקה לפני שנים).