קורס הטראומה הבינלאומי של רמב"ם מכשיר בכירים בתחום מכל העולם - 0404
+
קורס הטראומה הבינלאומי של רמב"ם מכשיר בכירים בתחום מכל העולם פיוטר פליטר

קורס הטראומה הבינלאומי של רמב"ם מכשיר בכירים בתחום מכל העולם

יותר מ-450 מקבלי החלטות ואנשי שטח בתחום הטראומה, המגיעים מ-60 מדינות סיימו עד כה את קורסי הטראומה הבינלאומי של רמב"ם ושבו למדינות מוצאם כדי לתרגם את הניסיון הישראלי להצלת חיים. בשבוע שעבר הצטרפו אליהם בוגרי המחזור ה-14 של הקורס היוקרתי. 

29 משתתפים המגיעים מ-20 מדינות שונות השתתפו בקורס הטראומה היוקרתי של רמב"ם, ה-14 במספר, אשר נחתם ביום חמישי האחרון. טקס הסיום נערך במעמד שגריר קוסטה-ריקה, בכירים משגרירויות אתיופיה, נפאל, נורבגיה, מיאנמר וזמביה וכן נציגי הנהלת רמב"ם. הקורס מתקיים בשיתוף פעולה עם מש"ב, סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל- משרד החוץ.

משתתפי הקורס השנה מגיעים מאוסטרליה, בלארוס, קמרון, קוסטה ריקה, אקוודור, אתיופיה, הודו, איטליה, קניה, מיאנמר, נפאל, ניו-זילנד, נורבגיה, פרו, סרביה, תאילנד, טורקיה, אוקראינה, וייטנאם וזמביה. על חניכי  הקורס נמנים מנהלי בתי חולים, רופאים בכירים, חברי צוות סיעודי, פרמדיקים ועוד, המגיעים מכל רחבי העולם כדי ללמוד מהניסיון הישראלי.

השנה בולט במיוחד מספר המשתתפים הבכירים בתחומם במדינות מוצאם, אשר הגיעו לרמב"ם כדי להצטרף לשורה ארוכה של בוגרי הקורסים. עד כה לקחו חלק בקורס 362 רופאים ו-95 אחיות אשר הגיעו מ-60 מדינות מסביב לעולם וחזרו למדינות מוצאם על מנת להקים שם מערכי טראומה ולסייע לתושבים להתמודד עם מצבי חירום.

מטרת הקורס היא להכשיר את המשתתפים, ולהעניק להם כלים לפיתוח וארגון מערכת טראומה ומוכנות לאר"נ (אירועים מרובי נפגעים). אורכו של הקורס- שבועיים ימים, ובמסגרתו לוקחים המשתתפים חלק בהרצאות, סדנאות ייחודיות, הכשרות, סימולציות וסיורים ברמב"ם ובמקומות נוספים בארץ, כאשר

הקורס, מסורת ארוכת שנים, עשה לו שם בעולם, ומידי שנה הולך וגובר העניין בהכשרה ייחודית זו.

קורס הטראומה הבינלאומי הינו חלק מפעילותו הענפה של המרכז ללימודי טראומה, רפואה דחופה ואר"ן ברמב"ם. המרכז מקיים עשרות קורסים, השתלמויות והכשרות לצוותים רפואיים מכל העולם, ברמב"ם ובמדינות השונות, זאת במטרה לחלוק את הידע והניסיון שרמב"ם רכש בטיפול בפצועי טראומה מאזור הצפון, חיילים ואזרחים אשר נפגעו במלחמות ופיגועי טרור. על צוות המרכז נמנים ד"ר מיקי הלברטל –  נשיא המרכז, ד"ר האני באחוס – המנהל הרפואי, גילה היימס – מנהלת המרכז ויעלי מרום – המנהלת האדמיניסטרטיבית.

"הידע הישראלי בכלל וזה של רמב"ם בפרט בתחום הטראומה הופך אותנו למומחים בנושא", מסבירה היימס, "השכלנו לקחת את ניסיון הטיפול הגדול שיש לנו כמרכז הטראומה הגדול במדינה בטיפול בפצועי תאונות דרכים, זירות קרב ופיגועים וחבלות מסיבות שונות, ולפתח מערכת כלים, נהלים, הדרכה, ותפיסות טיפול שיכולים לשמש מערכות בריאות ברחבי העולם. רפואה היא שפה בינלאומית, ולאן שאנחנו הולכים, אנחנו מתרגמים את הידע שנצבר ברמב"ם ובישראל להצלת חיים. משנה לשנה אנחנו רואים איך העניין בקורס שלנו הולך וגובר. הגאווה הגדולה ביותר היא לראות את הבוגרים שלנו שבים אחר כך לארצות מוצאם ומיישמים את כל מה שלמדו כאן, לרווחת תושבי מדינות האם שלהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com